Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний корабель DART протаранив астероїд Діморфос: чи вдалося «врятувати планету»

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
27 вересня 2022 2 хвилин читання

Пізно увечері 26 вересня космічний корабель NASA під назвою DART (Double Asteroid Redirection Test) зіткнувся з невеликим супутником астероїда 65803 Didymos. Таким чином вчені намагаються знизити його швидкість.

Зонд місії DART врізався в астероїд Діморфос на відстані 11 млн км від Землі. Зіткнення відбулося на швидкості приблизно 6,5 тис. км/с. Це перше у світі випробування так званого планетарного захисту NASA. Мета — змінити орбіту астероїда, щоб довести, що людство може відхилити небезпечний астероїд, якщо він прямує до Землі.

Камера на борту DART зняла крупний план астероїда за кілька хвилин до удару: Діморфос заповнив весь кадр, демонструючи валуни та складні деталі саме в той момент, коли NASA втратила сигнал із космічного корабля. Окремий космічний корабель, запущений із DART перед зіткненням, також зробив знімки. Агенція заявила, що поділиться цими зображеннями найближчими днями. За ударом також спостерігали телескопи NASA, зокрема Хаббла та James Webb.

«Наш перший тест планетарного захисту був вдалим», — наголосила Олена Адамс, системний інженер місії DART у лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса.

Протягом наступних днів астрономи стежитимуть за об'єктом, щоб визначити, чи вдалося зонду змінити орбіту та швидкість астероїда через удар.

Чому NASA відрядила DART

Земля стикалася з наслідками падіння астероїдів від початку свого існування. Лише 50 тис. років тому невеликий астероїд врізався в Аризону, США, залишивши кратер завширшки 1,2 км. Якби схожий удар відбувся сьогодні, це була б катастрофа планетарного масштабу. 

Тому NASA випробовує технологію так званого планетарного захисту, яка допоможе змінити курс астероїда. Це зробили, «поціливши» у нього півтонним космічним кораблем DART.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний корабель Orion облетів Місяць та прямує до Землі

Катерина Колонович 1 годину тому

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 21 годину тому

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 23 години тому

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 5 грудня 2022 10:33

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 грудня 2022 17:35