Корпорація Siemens припиняє співпрацю з роскосмосом
Німецька компанія Siemens розриває контракт із російським державним космічним науково-виробничим центром імені М. В. Хрунічева, що входить до складу роскосмосу. Підприємство втратило технології Siemens для інженерного аналізу. Про це пише UA.News.
Видання пише, що без технологій Siemens підприємство втратило можливість повноцінного виробництва ракет-носіїв «Протон» і «Ангара».
Центр мав цілий спектр імпортного програмного забезпечення, зокрема системи німецької компанії. Без нього робота підприємства неможлива, хоч там і заявляють про нібито «імпортозаміщення» технологіями російського виробництва. Адже через світові санкції росія не має доступу до сучасних, зокрема європейських, продуктів.
Це не перші технології, які Siemens виводить із російського ринку. Ракетно-космічна галузь стала ще однією, яка втратила можливість нормально функціонувати завдяки політиці німецької компанії.
Що зробила Siemens після 24 лютого 2022 року
Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни росії проти України у заяві Siemens від 12 травня 2022 року зазначили, що компанія призупинила весь новий бізнес в рф та міжнародні постачання до країни, а також до білорусі. Тоді ж компанія повідомила про вихід з «Уральських локомотивів» (СП з «Сінарою»). Крім того, підрозділ «Сіменс мобільність» теж припинив свою діяльність. Siemens, зокрема, відмовилася і від зобов'язань із технічного обслуговування поїздів Desiro у росії та високошвидкісних Velarо. Вони курсують у рф під назвою «Сапсан» та з'єднують, зокрема, москву та санкт-петербург. Компанія спрогнозувала втрату майже 400 млн євро виручки через вихід із росії.