Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які вакцини від COVID-19 врятували найбільше життів

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
16 липня 2022 3 хвилин читання

Перегони з розроблення вакцин проти коронавірусу були питанням життя та смерті. Нещодавнє дослідження показало, що 2021 року вони врятували 20 млн життів. Про це йдеться у статті The Economist.

Дослідники з компанії Airfinity вважають, що більш ніж половина життів, врятованих у всьому світі, завдячує лише двом вакцинам: AstraZeneca-Oxford та Pfizer-BioNTech. Кожна з них запобігла від 5 до 7 млн смертей. На третьому місці вакцина CoronoVac китайської компанії Sinovac, яка врятувала 1,7-2,2 млн життів, за нею йде Moderna з показником 1,5-2 млн.

Щоб оцінити, скільки житті врятувала кожна вакцина, Airfinity використала дослідження епідеміологів з Імперського коледжу Лондона. У цьому дослідженні оцінювали кількість смертей, яких запобігли у першому році вакцинації, який розпочався 8 грудня 2020 року. Потім дослідники компанії розподілили ці врятовані життя між щепленням. І тому вони покладалися частку кожної вакцини в щеплення країнами на момент закінчення дослідження. Вони також враховували відмінності у їхній ефективності у запобіганні смерті, як показано у клінічних випробуваннях.

При цьому вони зробили кілька припущень. По-перше, коли країна пропонувала кілька типів вакцин, вони застосовувалися одночасно. Насправді так було не завжди. У Британії, наприклад, спочатку всі щеплення проводили з використанням вакцини Pfizer-BioNTech, і лише пізніше додалися Moderna та AstraZeneca-Oxford. Airfinity також не враховувала той факт, що деякі вакцини надавали непропорційно більш уразливим групам у цій країні (наприклад, літнім людям), що могло врятувати більше життів.

Дослідження Airfinity виключило Китай, яким доступно менше даних, а також крихітні країни з населенням менш як 90 тис. осіб.

Те, що AstraZeneca-Oxford та Pfizer-BioNTech стали лідерами до кінця 2021 року, не повинно викликати здивування. Вони швидко наростили виробництво, і до кінця періоду дослідження було зроблено близько 2 млрд і 1,5 млрд ін'єкцій відповідно.

Опубліковані цифри показують лише кількість смертей, запобіганих до кінця 2021 року. Вакцини й зараз продовжують рятувати життя, вони дозволили більшості країн повернутися до подібності до нормального життя, яке було до пандемії.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Сінгапурі розробили дихальний тестер для швидкої діагностики COVID-19

Юлія Даниленко 7 лютого 2022 10:29

Нацполіція відкрила 2100 кримінальних проваджень за підроблені COVID-документи

Наталія Миронова 19 січня 2022 14:30

Бустерне щеплення вакциною Moderna збільшує кількість антитіл проти штаму Omicron у 37 разів

Тетяна Новак 20 грудня 2021 15:27

Три дози вакцини Pfizer/BioNTech краще захищають від «Омікрону» – дослідження

Роман Судольський 9 грудня 2021 13:05

BioNTech почав розробляти вакцину проти штаму Оmicron. На її створення потрібно до 100 днів

Роман Судольський 1 грудня 2021 13:12