Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Користувачі iPhone у 92 країнах світу отримали попередження від Apple про шпигунську атаку

Богдан Камінський
Богдан Камінський
11 квітня 2024 3 хвилин читання

У середу, 11 квітня, Apple розіслала повідомлення про загрозу користувачам iPhone у 92 країнах світу, попередивши їх, що вони можуть стати мішенню для атак шпигунських програм.

Про це повідомляє TechCrunch.

Компанія розіслала сповіщення користувачам у 92 країнах світу о 10 годині ранку за київським часом. Apple не розголошує особи зловмисників або країни, в яких користувачі отримали повідомлення.

Apple виявила, що ви стали мішенню атаки шпигунського програмного забезпечення найманців, які намагаються віддалено скомпрометувати iPhone, пов'язаний з вашим Apple ID -xxx-
попередження Apple для постраждалих клієнтів

В компанії підозрюють, що спрямовані атаки пов’язані з діяльністю жертв. Apple попросила користувачів «поставитися до повідомлення серйозно».

Apple регулярно повідомляє користувачів про спроби атак

Раніше виробник iPhone вже розcилав подібні сповіщення. З 2021 року компанія повідомила користувачів про такі загрози в більш ніж 150 країнах.

У жовтні минулого року Apple також надіслала ідентичне попередження низці журналістів і політиків в Індії. Пізніше некомерційна правозахисна група Amnesty International виявила на телефонах відомих індійських журналістів інвазивне шпигунське програмне забезпечення Pegasus ізраїльського виробника NSO Group.

Сповіщення про шпигунські програми надходять тоді, як низка країн готується до виборів. В останні місяці багато технологічних компаній попереджають про посилення зусиль з метою вплинути на їхні результати. Однак у своїх попередженнях Apple не вказала, коли вони були зроблені.

Ми не можемо надати більше інформації про те, що змусило нас надіслати вам це повідомлення, оскільки це може допомогти зловмисникам адаптувати свою поведінку та уникнути виявлення в майбутньому
Apple

Apple не надала інформацію про природу кібератак на власників iPhone

Раніше компанія описувала зловмисників як «спонсорованих державою», але тепер замінила всі такі посилання на «атаки шпигунських програм». У попередженні також додається, що такі атаки трапляються вкрай рідко і є набагато складнішими, ніж звичайна кіберзлочинна діяльність.

Apple заявила, що для виявлення вона покладається виключно на «внутрішню інформацію з розвідки загроз і результати розслідувань». 

Хоча наші розслідування ніколи не можуть досягти абсолютної впевненості, сповіщення про загрози від Apple є достовірними попередженнями про те, що користувач став індивідуальною мішенню атаки шпигунського ПЗ
Apple

Раніше SPEKA писала, що Китай може зірвати вибори у США, Південній Кореї та Індії за допомогою ШІ, попередили у Microsoft.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому варто купити Айфон 15 Про зараз, а не чекати «шістнадцятку»

Віталій Новак 10 годин тому

У прототипі iPod був Stacker — клон Tetris

Олеся Дерзська 28 травня 2024 15:06

WWDC: Apple покаже ШІ-емоджі та співпрацюватиме з OpenAI?

Олеся Дерзська 27 травня 2024 20:21

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30