Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Користувачі Twitter тікають від Маска до соцмережі Mastodon

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
8 листопада 2022 2 хвилин читання

Платформа для запуску соцмереж Mastodon, яку позиціонують як конкурента Twitter, набрала майже 500 тис. нових користувачів, відтоді як Маск придбав Twitter. Зараз Mastodon має понад 1 млн щомісячних активних користувачів.

На тлі лихоманки у Twitter після придбання соцмережі Ілоном Маском її користувачі починають мігрувати до платформ-конкурентів. Зокрема, сервіс мікроблогів Mastodon швидко набирає нових користувачів після того, як Маск придбав Twitter.

З 27 жовтня 2022 року на платформу прийшло приблизно 490 тис. новачків, кількість підключених серверів збільшилася на 1124, а кількість щомісячних активних користувачів перевищила 1,02 млн, розповів засновник Mastodon Євген Рочко.

Що таке  Mastodon

Mastodon заснований у Німеччині у 2016 році. Це сервіс із відкритим вихідним кодом. Він дозволяє розгорнути власну соцмережу на окремому вузлі або зареєструватися у вже створеній: обрати за регіоном чи тематикою.

 Mastodon пропонує користувачам можливості, що  багато у чому порівнянні з Twitter, з такими функціями, як хештеги, відповіді, закладки та ретвіти. Але на відміну від Twitter, це мережа без реклами. А ще вона децентралізована — розподілена на тисячі серверів, організованих за інтересами та географічними регіонами, якими керують здебільшого волонтери, які об'єднують свої індивідуальні системи у федерацію.

Правила та політику модерації кожної соцмережі визначає її власник, і він має право відкрити реєстрацію для всіх або, навпаки, схвалювати заявки вручну. Якщо користувачеві не подобається обраний вузол, він може перейти на інший, зберігши при цьому обліковий запис та передплатників.

Цікаво, що 25-річний засновник Mastodon Євген Рочко — єдиний штатний співробітник проєкту. Він займається програмуванням за скромну місячну зарплату в 2400 євро.

Нагадаємо, Twitter відтерміновує зміни із Twitter Blue до закінчення проміжних виборів до Конгресу, щоб запобігти втручанню у результати голосування.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Маск оприлюднив документи, що стосуються скандалу у Twitter із Хантером Байденом

Катерина Колонович 14 годин тому

Маск заблокував Каньє Веста у Twitter за свастику

Катерина Колонович 2 грудня 2022 12:20

Європейська чиновниця вимагає від Маска прибрати російську пропаганду з Twitter

Катерина Колонович 1 грудня 2022 13:57

Apple не буде видаляти Twitter з App Store

Катерина Колонович 1 грудня 2022 12:00

Маск скоротив команду Twitter, яка займається боротьбою з сексуальною експлуатацією дітей

Катерина Колонович 30 листопада 2022 12:13