Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Конструктор сайтів не за шаблоном: як працює інструмент Flex block у Weblium

Катерина Кривопустова
Катерина Кривопустова Growth Marketing Manager компанії Weblium
10 липня 2023 4 хвилин читання

Weblium — це український конструктор сайтів, який дозволяє створювати повноцінні веб-ресурси з нуля. Раніше на платформі можна було працювати лише з шаблонами та готовими блоками, але останні літні оновлення дозволили не тільки вийти за рамки шаблонів, а й створювати абсолютно нові та унікальні рішення. Я розповім вам, як з ним працювати.

Що таке Flex block

В середині червня відбувся реліз нового інструменту від Weblium під назвою Flex block. У ньому всі елементи мають абсолютне позиціонування, що дозволяє одразу розміщувати їх у будь-якому місці блоку, а не лише у передбаченій структурі.

Абсолютне позиціонування своєю чергою дозволяє вільно розташовувати елементи як у Flex block, так і в інших, уже готових блоках конструктора.

Чому ми вирішили запровадити таке оновлення? Під час інтерв’ю з нашими користувачами ми бачили ключову потребу в інструментах для вільного розташування елементів, щоб дати можливість втілювати повністю унікальні дизайнерські рішення та задуми. Тому ми почали працювати над тим, щоб закрити цю потребу, дати людям більше простору під час створення сайтів.

Як працює Flex block

Flex block — це інструмент, який базується на мінімізації обмежень, що своєю чергою забезпечує максимальну свободу для дизайнерських рішень. Цей інструмент змінив підхід до елементів на сайті та розділив їх на дві ключові категорії: статичні та абсолютні. Статичні мають прив’язку до сітки, тоді як абсолютні можна вільно переміщувати як у блоці, так і за його межами. Ви можете змінювати ці елементи та робити статичні абсолютними і навпаки. 

Якщо взяти, до прикладу, готові блоки, то вони прив’язані до восьми колонок. У Flex block ця прив’язка відсутня, внаслідок чого й забезпечується абсолютне, або вільне, позиціонування елементів.

Крім того, є можливість нашаровувати елементи. До прикладу, при дублюванні зображень, створюється новий шар, який можна зробити фоновим або ж винести його наперед. Є можливість накладати одне на одного текст, кнопки та зображення. 

На даному етапі розвитку інструменту, вільне переміщення доступне для:

  • тексту та заголовків;
  • зображень;
  • кнопок. 

Також Flex block — це не єдиний блок у конструкторі, де можна застосовувати абсолютне позиціонування. Редагування елементів доступне в більшості вже готових блоків. Таке рішення не лише дає дизайнерам більше простору для експериментів, але й дозволяє повністю відійти від шаблонів. 

Нижче ви можете знайти приклади роботи з Flex block від Weblium Studio:

Flex block
Flex block
Flex block

Для кого цей інструемнт і як розвиватиметься Flex block надалі

Flex block доступний для всіх користувачів на Weblium. Але саме дизайнери зможуть отримати максимум від цього інструменту. Це рішення для людей, яким недостатньо готових рішень і яким треба виходити за рамки, щоб створювати унікальні сайти. 

Робота над Flex block триває, в планах у нас додати ще більше елементів з абсолютним позиціюванням. Окрім додавання нових абсолютних елементів, йде робота над автоматичною адаптацією цих елементів для комп’ютерної, мобільної та планшетної версій сайту. 

Інструмент свіжий, тому команда Weblium активно залучає користувачів до тестування та прислухається до відгуків і пропозицій. А якщо ви давно думаєте про створення сайту, переходьте на Weblium та спробуйте Flex block. Поділіться враженнями від нього з нашою командою через соціальні мережі або службу підтримки. Так ви зробите продукт ще зручнішим та ефективнішим.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вплив голосових помічників на рекламні стратегії: як використовувати Siri, Alexa та інших голосових помічників для досягнення рекламних цілей

Максим Купченко 39 хвилин тому

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 16 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 17 годин тому

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 21 годину тому

Платіжна інфраструктура кожному бізнесу: для чого це потрібно?

Владислав Миронович 28 листопада 2023 17:30