Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Якби Конституцію України писали айтівці. Що змінив би в Основному законі засновник та CEO MacPaw Олександр Косован

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
28 червня 2022 1 хвилин читання

Напередодні Дня Конституції України редакція SPEKA попросила провідних вітчизняних IT-підприємців висловити думки про те, як можна було б покращити Основний закон країни. Вчора ми вже публікували колонку співзасновника та CEO глобального сервісу пошуку роботи Jooble Романа Прокоф'єва.

Сьогодні своїй коментарем ділиться Олександр Косован – засновник та CEO компанії MacPaw, яка розробляє продукти для MacOS та iOS.

Олександр Косован
Олександр Косован
Засновник та CEO MacPaw

Якщо проаналізувати те, з якою швидкістю відбуваються різні процеси в історії людства, то стає помітно, наскільки зменшується тривалість кожного наступного історичного періоду. Технологічний прогрес, миттєвий доступ до інформації та глобалізація значно прискорили історію. Проте, на жаль, це поки що це ніяк не відобразилося на демократичних процесах.

На мою думку, вже сьогодні за допомогою технологій можна зробити пряму демократію динамічною й такою, яка відповідає сучасним викликам. Наприклад, якщо люди на хвилі популізму зробили неправильний вибір та вибрали чиновника, який не виконує обіцянок чи став учасником корупційного скандалу, то чому вся країна повинна чекати, поки закінчиться його чотирирічний термін при владі? Динамічний рейтинг може допомогти швидше відсторонити таку людину від влади. За допомогою технологій люди можуть спілкуватися й давати оцінку чиновникам, за яких вони голосували, і на мій погляд, це одна з ключових змін, які варто внести в Конституцію та розвивати. Тільки так країна може стати ефективною та відповідати викликам сучасності.

Нагадаємо, що в травні група українських підприємців написали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському з «переконливим проханням» звільнити Данила Гетманцева з посади секретаря Національної ради з відновлення України і голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Одним із перших підписантів листа був Олександр Косован.

В окремому матеріалі SPEKA розбирала, за що саме український бізнес не любить Гетманцева.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Work-war balance. Ключові навички для топменеджера під час війни

Юлія Даниленко 20 вересня 2022 15:09

Смажені іранські «пташки», NFT від LG та флешмоб від MacPaw. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 08:48

MacPaw запустив флешмоб на підтримку бізнесу в Україні: як долучитися

Євген Муджирі 5 вересня 2022 16:23

Ранкова SPEKA: повстання безпілотників, чужий серед своїх та хороші новини від MacPaw, Hubspot і Y Combinator

Роман Судольський 2 липня 2022 11:30

MacPaw відкрила набір на щорічне стажування для початківців: як подати заявку

Наталія Миронова 1 липня 2022 12:10