Конгрес США розслідуватиме можливий незаконний експорт систем Starlink до росії
Палата представників США оголосила про розслідування щодо компанії SpaceX і можливого незаконного використання росією супутникових терміналів Starlink на окупованих територіях України.
Про це пише CNBC.
Конгресмени від Демократичної партії США направили SpaceX лист із вимогою прозорості у зв'язку з повідомленнями про ймовірну купівлю та експлуатацію росією обладнання Starlink. Комітет перевірить, чи дотримувалася компанія гарантій та процедур для запобігання незаконному експорту й використанню її продукції та послуг.
Підписуйтеся на наші соцмережі
У лютому ГУР повідомило, що російські військові почали активно використовувати Starlink на окупованих територіях. SpaceX заперечила інформацію про експорт терміналів до рф.
Маск незадоволений використанням Starlink на фронті
У перші дні повномасштабного вторгнення засновник і генеральний директор SpaceX Ілон Маск отримав похвалу за надання Україні терміналів Starlink. Українські військові неодноразово наголошували на критично важливій ролі супутникового зв’язку для підтримання комунікацій на лінії фронту.
Однак восени 2023 року вийшла автобіографія Маска, яку написав Волтер Айзексон. У книзі йдеться, що мільярдер висловив невдоволення використанням системи Starlink у військових цілях.
У книзі також йдеться про те, що Маск наказав інженерам SpaceX відключити Starlink над Кримом, щоб запобігти українській атаці на російські військові кораблі.
Конгресмени вимагають від SpaceX більшої прозорості
Питання прозорості SpaceX щодо контролю за своєю супутниковою мережею порушувалося й раніше. Зокрема, Комітет Палати представників у справах Китаю вимагав надати доступ до військової системи Starshield для американських військ на Тайвані.
Конгресмени заявляли, що відсутність доступу може порушити контрактні зобов'язання між SpaceX і Міністерством оборони. Компанія тоді відповіла, що повністю дотримується всіх своїх урядових контрактів з США.
Раніше SPEKA писала, чому Starlink працює на окупованих територіях.