Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Концепція мінімального понеділка: чи можлива вона в українських реаліях?

Юлія Лапко
Юлія Лапко HRD Cosmolot
17 травня 2023 4 хвилин читання

Планетою крокує новий тренд серед людей — Bare minimum Monday, або ж концепція мінімального понеділка. У чому суть тенденції, кому вона підійде найбільше та чи можна застосовувати її у великих компаніях?

Насамперед зазначу, що звертати увагу на нові підходи у прагненні зробити життя кращим, необхідно всім. Бути ефективним і продуктивним часто дорівнює бути на часі. Тобто важливо знати глобальні тренди, розуміти їхні наслідки і діяти з метою їх оптимального використання.

Тренд мінімального понеділка став популярним завдяки TikTok-інфлюєнсерці Марісі Джо Маєр. Її відео про те, як вона починає тиждень, стало вірусним і набрало чимало прихильників. Усе через те, що в основі її концепції лежить мета знизити рівень стресу від робочих завдань у понеділок. Основні ідеї організації роботи на початку тижня у Маріси такі:

 • вгамувати робочий тиск та виконувати лише необхідний найменший обсяг роботи;
 • мати власні звички, які роблять понеділок сповільненим та м’яким — наприклад, у Маріси є спеціальний плейлист для понеділка, а також авторка концепції радить приділити більше уваги ментальному та фізичному стану, а не робочим завданням;
 • починати робочий день у зручний час, натомість зранку проводити ритуали, які допомагають краще себе відчувати (фізичні вправи, догляд за шкірою, планування і таке інше);
 • за змоги не планувати робочі зустрічі та дзвінки.

Як і Work-life balance та Work-life blend, концепція Bare minimum Monday має дійсно корисну мету — налаштувати життя так, щоб і робота, і особисті справи приносили максимум задоволення та мінімум стресу. Здається, що Bare minimum Monday діє точково, стосується одного дня на тиждень. Але за ретельного дослідження ми бачимо, що концепція не тільки зменшує навантаження на початку тижня, а й позбавляє так званого недільного страху — тривоги, пов’язаної з очікуванням великої кількості роботи наступного дня. Крім того, понеділок часто задає тон на тиждень. Тож вплив концепції ширший, ніж здається спочатку.

Тестуючи новий тренд, необхідно все ж залишатися реалістом і розуміти, що не всім новий метод може підійти. Якщо ви працюєте агентом Customer Support або менеджером із продажів та маєте зустріч із клієнтом у понеділок, дотримуватися принципів мінімального понеділка буде важко. Сама ж Маріса в інтерв’ю Insider зазначає:

 Я розумію, що принцип мінімального понеділка не всі зможуть застосувати. Я самозайнята, я працюю вдома, я не мама. Але для всіх, хто хоче спробувати це, зверніть увагу на те, де ви тиснете на себе або очікуєте нереалістичних результатів. Якщо ви знаєте, що чогось не встигнете, не вносьте це у свій план.

Тож великим компанія концепція мінімального понеділка не стане у пригоді. Але я вважаю, що ідея може існувати, головне — правильно розподілити ресурси, уважно ставитися до своїх співробітників та комунікувати щоб знати потреби людини. Будь-яка концепція має бути гнучкою і служити людині та її потребам. 

Зважаючи на основні ідеї Bare minimum Monday, я маю такі поради для зниження тиску та стресу на початку тижня:

 • 1
  З вечора неділі визначте основні завдання, які треба виконати у понеділок. Будьте максимально об’єктивні та пам’ятайте, що мета — полегшити перший робочий день.
 • 2
  Прокидайтесь у зручний для себе час, якщо не маєте зустрічей та запланованих дзвінків.
 • 3
  Приділіть першу годину власному здоров’ю: ранкові ритуали, гімнастика, здоровий сніданок, планування тижня.
 • 4
  Якщо перевірки робочої пошти та відповідей на неї не уникнути, не навантажуйте мозок іншими соціальними мережами: TikTok, Instagram, Twitter чи Facebook. Їх можна перенести на вільний час ввечері.
 • 5
  Спостерігайте за своїм самопочуттям протягом дня. Робіть стільки перерв, скільки вам необхідно. За змоги робіть перерви різноманітними: кава, фізичні вправи, прогулянка свіжим повітрям тощо.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 12 годин тому

Топ 4 тренди розвитку телеком-компаній у 2024 році — прогноз Асоціації IT Ukraine

Богдан Камінський 13 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 13 годин тому

Тенденції маркетингових комунікацій 2023 — дослідження ВРК

Богдан Камінський 14 годин тому

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 17 годин тому