Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кому належать права на музику, створену за допомогою ШІ?

Спекотне промо
Спекотне промо
29 листопада 2024 3 хвилин читання
Зображення freepik.com Зображення freepik.com

Митці всього світу та України вкрай схвильовані – на їх територію впевнено ступає штучний інтелект. Нині технології ШІ розвиваються стрімко і вже доволі непогано генерують зображення. Більше того, за допомогою інструментів ШІ можна створювати музику. Видання AI360, яке спеціалізується на вивченні технологій штучного інтелекту, дослідило не лише сервіси на базі ШІ, що сприяють творчості, а й з’ясувало, як врегульовуються правові питання.

Відчуття того, що штучний інтелект буквально вчора зайнявся створенням музичних композицій, – це перебільшення. Адже ще в 2016 році була написана композиція «Daddy’s Car». Перед ШІ було поставлено завдання опрацювати бази даних та створити трек, який нагадував би The Beatles. Результатом дослідницького проєкту Sony CSL Research Lab і стала пісня «Daddy’s Car». Щоправда, музику ШІ дещо допрацював композитор Бенжамін Лабатут.

Сьогодні технології штучного інтелекту розвинулись настільки, що серед розмаїття інструментів можна розгубитися. Одразу кілька сервісів пропонують допомогу ШІ при створенні мелодій та аранжуванні треків. ШІ-інструменти для створення музики дозволяють генерувати фонову музику, аудіо для реклами та фільмів, повноцінні музичні треки з опцією вибору стилістики та жанру.

Поруч із етично-екзистенційним питанням: «Яке місце в новому світі технологій буде займати людина?» виникає і інше – більш раціональне. Як врегульовувати правові аспекти? Адже з одного боку, автором треків є штучний інтелект, а з іншого, генерування відбувається на базі людських надбань і за участі конкретних людей, які вигадують та створюють запит.

Питання українського авторського права та ШІ вже врегульоване. З 2023 року в Україні діє нова редакція закону «Про авторське право і суміжні права». У ній вперше згадується штучний інтелект. І хороша новина для всіх збентежених творців полягає в тому, що авторами музики, текстів, фото та картин, які були створені на базі ШІ, визнаються люди. Логіка закону наступна: без активної участі людини створення будь-якого твору на базі штучного інтелекту є неможливим. Тож автором є той, хто створив запит.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
Інші матеріали

Samsung представила Galaxy S25 Ultra з акцентом на штучному інтелекті

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

Adobe впроваджує пошук на основі ШІ та підтримку HDR у свої продукти

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Google інвестує ще $1 млрд у Anthropic

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Штучний інтелект допомагає людям із паралічем керувати дроном силою думки

Вікторія Рудзінська 19 годин тому

$500 млрд на американську ШІ-інфраструктуру: що таке Stargate та як він працюватиме

Олександр Тартачний 20 годин тому