Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk
Oleksii Nischyk Genesis, Education Operations Director
30 листопада 2023 11 хвилин читання

Участь української делегації на Web Summit — це можливість розповісти світовій спільноті про українські бізнеси, які попри всі труднощі продовжують створювати цінні продукти. До неї на конференції у Лісабоні долучився TRMNL4 — проєкт Genesis, що обʼєднує стартапи Центрально-Східної Європи, інвесторів та Big Tech компанії в одну екосистему. Я розповім, яких результатів вдалося досягти, кому насправді варто їхати на Web Summit, як правильно розподілити час, щоби не розчаруватися в заході та чому багато нетворкінгу не дорівнює новим партнерствам. 

Як пройшов Web Summit для TRMNL4

Місія TRMNL4 — обʼєднати амбітних підприємців із Центрально-Східної Європи та надати ресурси для якісного зростання: нетворкінг, бізнес-контент, доступ до найкращих фондів та чесний фідбек від колег та експертів. Головними завданнями команди TRMNL4 на Web Summit було розвіртуалізуватися зі стартапами нашого комʼюніті, а також з інвесторами та представниками венчурних фондів та компаній-партнерів, як-от Meta чи Amazon.

В останню мить стало відомо, що всі Big Tech та зіркові спікери «закенселили» Web Summit через неприйнятні заяви Падді Косгрейва, CEO конференції, та його усунення напередодні події. Великі технологічні компанії не тільки не були представлені на стендах, але й заборонили всім своїм співробітникам відвідувати захід. На щастя, з деякими партнерами, що були у Лісабоні, нам вдалося зустрітися за межами заходу.

Будь-яка технологічна конференція — це висока концентрація потрібних людей на одній локації. На Web Summit їхня кількість зашкалює: цього року подію відвідали понад 70 000 учасників зі 152 країн. 

Ключова цінність такого заходу для нас — отримати «гелікоптер вʼю» різних ринків, дізнатися про ключових гравців і познайомитися з ними.

Можна витратити години на самостійне дослідження, пошук контактів стартапів та акселераторів у LinkedIn або просто підійти до стенда країни. Тут вас одразу познайомлять та дадуть прямі контакти.

По-друге, це можливість бути офлайн-конектором між інвесторами та стартапами, які зібралися в одному місці. В онлайні переговори з фондом можуть тривати довго. Проте на вебсаміті проста бесіда може перерости у партнерство. У Тетяни Ладанової, Startup Program Lead TRMNL4, були кейси, коли інвестор просто поділився нішами, які його цікавлять, а вона запропонувала варіанти та одразу забронювала зустрічі.Інший приклад — коли стартап з нашого комʼюніті тривалий час вів перемовини з фондом, але саме зустріч на Web Summit переконала інвестора відправити цей проєкт на інвест-комітет. 

Щоби провести час на Web Summit максимально ефективно, команда TRMNL4 спілкувалася з потенційними партнерами на локації української делегації, відвідувала стенди інших компаній та країн, долучалася до сайд-івентів та будувала звʼязки за межами павільйонів. Загалом команда провела приблизно 20 зустрічей зі стартапами, інвестиційними фондами та компаніями різних стадій і мала понад 100 різних контактів протягом Web Summit. У контексті 70 000 учасників може здатися, що це небагато, проте далі я поясню, чому це не так, і поділюся порадами, як ефективно спланувати час та комунікувати на Web Summit.

Web Summit 2023 Web Summit 2023

Плануємо графік на Web Summit: як не намагатися встигнути все

Починати готуватися до Web Summit варто за пів року, це стосується організаційних питань. За місяць до заходу його учаснику важливо спланувати та максимально розвантажити тиждень від рутинних завдань. Поїхати на наймасштабнішу техподію і не відриватися від робочих чатів — така собі ідея. Певною мірою я намагався поєднувати спілкування на заході із роботою, і це неефективно. Намагайтеся максимально делегувати та не відволікатися на роботу.

Золоте правило відвідування саміту — не будувати завищених очікувань та не ставити забагато цілей. Масштаб події настільки великий, що ви точно не зможете познайомитися з усіма, встигнути на всі лекції та відвідати всі івенти. Саме перебування на заході та безперервне спілкування — виснажливі. Витративши сили на «пусті» знайомства, ви можете втратити шанс «законектитися» зі справді важливим партнером. Отже, оберіть найрелевантніші проєкти та сфокусуйтеся на критичних завданнях.

Так само не варто розписувати весь день зустрічами. Готуватися, бронювати їх заздалегідь — це добре, але будьте готові, що більшість із них може не відбутися. Команда TRMNL4 домовлялася про зустрічі з багатьма новими інвесторами. Проте через те, що там дуже велика конкуренція та безліч павільйонів, більшість зустрічей просто скасували. Якщо співбесідник затримався, а потім мусив пройти з першого павільйону в пʼятий, він уже як мінімум двічі використав заплановані 30 хвилин. Тому варто бути максимально гнучким: передомовлятися або виводити людей за межі заходу, наприклад, зустрітися перед самітом у кав’ярні або ввечері на одному з івентів. Для цього важливо залишати вільний час для маневрів, а не спланувати кожну хвилину.

Протягом дня також важливо берегти сили й не нехтувати сайд-івентами, що відбуваються ввечері. Їх влаштовують окремі країни, фонди, компанії чи комʼюніті, щоби зібрати людей в одному місці та перезнайомити під час неформального спілкування. Після активного дня та десятків тисяч пройдених кроків у павільйонах, у вас може не бути сил відвідувати їх. Проте саме там можна здобути найкорисніші звʼязки. Нам вдалося зануритися в різні екосистеми проєктів та завʼязати теплі контакти. Крім того, ми дізналися більше про цей формат та наступного року вирішили організувати свій сайд-івент для комнʼюніті TRMNL4.

Загалом графік дня на саміті має включати:

 • зустрічі;
 • нетворкінг на своїй локації;
 • відвідування стендів інших країн та компаній;
 • вільний час;
 • сайд-івенти.

З ким і як спілкуватися. Чому забагато нетворкінгу — погано

Говорячи про Web Summit, усі радять максимально нетворкати — на стендах, лекціях, івентах, на сценах і навіть у чергах. Проте мало хто знає, як правильно це робити. На заході ви маєте обмежений час, тому краще фокусуватися не на кількості нових контактів, а на якості. Зустрітися з людиною, якій вас представив спільний знайомий, або з якою ви вже раніше комунікували у LinkedIn, — значно ефективніше за «холодний» пітч проєкту в черзі.

Команда TRMNL4 насамперед приділяла увагу стартапам, які вже входять до комʼюніті, пройшли навчальні програми, щоби звести їх із потенційними партнерами та інвесторами. Такі зустрічі триваліші та якісніші.

Спілкування на стендах має зовсім інший формат. Тут не вийде встановити міцні звʼязки. Потік людей у павільйонах настільки великий, що інвестори чи перспективні стартапи, до яких усі підходять, просто не запамʼятовують навіть дуже якісну презентацію. Ймовірно, у вас буде всього декілька хвилин, щоби представитись, і частину цього часу забере співбесідник. Отже, головне завдання — зацікавити співбесідника з двох речень та максимально швидко обмінятися контактами.

Поширена помилка учасників саміту — ускладнення збору «лідів». Мало хто буде настільки зацікавлений проєктом, щоби заповнювати довгі форми та переходити за кількома посиланнями, щоби просто обмінятись контактами. Ми створили візитівку з допомогою одного з проєктів екосистеми Genesis — Lift. У ній також була подібна форма, але найчастіше співбесідники просто переходили на сторінку LinkedIn та писали в повідомленнях «Hello», щоби не загубитися.

За межами павільйонів комунікація вже має бути іншою. Більшість людей приїхали не тільки працювати, але й відпочивати, тому не варто обговорювати виключно робочі питання, а зосередитися на неформальному спілкуванні.

Основна робота із зібраними контактами починається вже після івенту. Що варто зробити:

 • 1
  Наздогнати повідомленнями всіх, з ким обмінявся контактами чи зустрівся.
 • 2
  Написати всім, зустрічі з ким були скасовані, та запропонувати поспілкуватися онлайн.
 • 3
  Знайти в застосунку Web Summit (апка конференції, де можна сконтактувати з усіма учасниками) потенційних партнерів, з якими не вдалося поспілкуватися.

У вас є чудова нагода написати кожному з них: просто нагадайте, що ви обидва були на Web Summit, але не встигли близько познайомитись. Цей факт прибирає певний барʼєр і робить вас ближчими.

Кому варто їхати, щоби не розчаруватися

TRMNL4 — конектор для стартапів, фондів, підприємців, великих компаній чи екосистем із різних країн. Буквально кожен другий на саміті був нашою цільовою аудиторією, але так буває не у всіх. Кому з бізнесів варто відвідати Web Summit?

Насамперед це корисний захід для компаній, які шукають фінансування. Не варто сподіватися, що ви поїдете з першої ж конференції з угодою про новий раунд інвестицій. Проте це можливість заручитися корисними знайомствами з фондами.

В2В-компанії, клієнтами яких є малі та середні бізнеси, можуть знайти тут потенційних клієнтів. Водночас компанії, що мають вузьку спеціалізацію, можуть бути розчаровані. Наприклад, стартап, що пропонує програмне забезпечення для медичних закладів, навряд знайде тут релевантні контакти та не відібʼє витрати на участь.

В2С-бізнеси широкого профілю можуть знайти тут потенційних партнерів. Наприклад, стартап, що розробляє застосунок для покращення памʼяті може познайомитися з великими компаніями, які оформлять корпоративний доступ для своїх працівників.

Перш ніж приймати рішення про поїздку, варто дослідити, чи будуть там присутні ваші потенційні партнери та інвестори. Наприклад, ніша DefenseTech швидко зростає в Україні, але про неї майже не говорили на саміті, та інвесторів у цій ніші ми не зустрічали. Якщо ви дізналися про участь профільних інвесторів, дослідіть, на яких івентах вони будуть присутні, щоби точно зустрітися. Часом вони анонсують це в LinkedIn, тож рекомендую звʼязатися з ними та домовитись заздалегідь.

Отже, масштаб Web Summit зростає з кожним роком. Навіть попри відмову від участі зіркових спікерів та великих компаній, цей захід пройшов успішно для української делегації та команди TRMNL4. Якщо ви вагаєтеся, чи варто брати участь наступного року, раджу обʼєктивно оцінити ваші цілі, наявність потенційних партнерів та якісно планувати свій графік, щоби витратити час на релевантних співрозмовників та зміцнення звʼязків.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 20 годин тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 22 години тому

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30

Правило п’ятьох рукостискань: як у пошуку фахівців допоможе реферальна програма

Yalantis Company 22 лютого 2024 14:20