Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Коли кар’єра — це більше ніж робота: як соціальні проєкти надихають на нові вершини

Екосистема STEMisFEM
Екосистема STEMisFEM
8 листопада 2024 6 хвилин читання

Сьогодні багато жінок у бізнесі долучаються до соціальних і культурних проєктів, поєднуючи професійну діяльність з активізмом. Але громадська активність — це не тільки спосіб «віддати щось назад» суспільству, вона також може стати значним ресурсом для розвитку кар'єри. Для Марії Тінтул громадська діяльність не лише розширила професійні горизонти, але й дала можливість розвивати особисті цінності та отримувати новий унікальний досвід, відмінний від роботи у корпоративному секторі.

Марія Тінтул — CEO & Co-Founder застосунку CHRNBL App, Head of Growth в компанії A-Players, менторка STEM is FEM. Має великий досвід в IT-бізнесі, зокрема 6 років в технології доповненої реальності XR! Вона створює додатки з доповненою реальністю, ставши однією з піонерів цифровізації культурної спадщини в Україні. Ключовий проєкт — CHRNBL App — дає змогу людям з усього світу віртуально відвідати Чорнобильську зону.

Завдяки громадській активності та соціально значущим проєктам, Марія з командою змогли об’єднати спільноту навколо культурної пам’яті. У цій колонці вона розповідає про те, як громадська діяльність може стати фундаментом для розвитку кар'єри з вагомим суспільним впливом.

Віртуальна спадщина і реальний успіх

Мій кар'єрний шлях почався з комерційних проєктів, де я здобула цінний досвід у сфері технологій. Нове професійне й особисте натхнення прийшло з CHRNBL App – першим в Україні проєктом, який зібрав у собі всю вірогідну інформацію про трагедію, її історію, сьогодення зони відчуження і артпроєктів навколо теми. Застосунок також надав можливості для віртуального відвідування Чорнобиля за допомогою доповненої реальності. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Власне, коли я починала роботу над темою Чорнобиля, статистика показувала що з 100 тисяч відвідувачів зони відчуження, 80% це іноземці. Українці не дуже хочуть досліджувати цю тему, для багатьох вона назавжди залишиться травмою. Але розмови про неї настільки важливі елементи нашої історії надважливі, і цим проєктом ми хотіли дати можливість нашій аудиторії мати більш предметну розмову. Наша головна ціль — співпраця з музеями і історичними інституціями, щоби стати першоджерелом правдивої інформації. Оскільки Чорнобиль оповитий величезною кількістю фейків, і сам собою є найбільшою в світі трагедією саме дезінформації.

Є ще один дуже важливий аспект, через який ми поспішали почати цифровізацію. Чорнобиль, і особливо Прип'ять, поступово зникають. Науковці говорять, що багатьом будівлям у зоні залишилося менш як 30 років. А, враховуючи перший місяць повномасштабного вторгнення і час від часу великі лісові пожежі, можливо, й менше.

Тож цим проєктом я хотіла створити щось корисне для суспільства, не маючи на меті заробітку. Моя кар`єра до цього, досвід розробки диджитал-продуктів дуже допомогли в реалізації цього проєкту. Водночас ініціатива дозволила знайти нові контакти та отримати досвід роботи з державними органами та культурними інституціями.

Два основні напрями, в які я вірю, — це жінки і підприємництво, а також продукти, що дотримуються місії і створюють нові сенси для суспільства.
Марія Тінтул

Культурні проєкти як натхнення

Я щиро вірю в силу культурної спадщини й активно підтримую ініціативи, що популяризують українську культуру за кордоном. Наприклад, серед таких проєктів – Хата Хаб, який зосереджений на диджиталізації нашої культурної спадщини. Хоча ці проєкти часто не є комерційно вигідними, вони дозволяють створити щось по-справжньому важливе для суспільства й країни. Мені приємно ділитися своїми знаннями та досвідом у бізнесі й технологіях, допомагаючи культурним діячам вийти на новий рівень.

Жінки, підприємництво та сила ком'юніті

Окрім культурних проєктів, я також є активною учасницею спільноти Wtech, яка підтримує жінок-лідерок у сфері технологій. Це потужне міжнародне ком'юніті, засноване українками, де учасниці діляться досвідом, контактами та експертизою. 

Для мене Wtech — це про обмін знаннями та щира підтримка одна одної. Активність там як учасниці, і як амбасадорки не лише допомагає мені здобувати нові навички, а й знаходити однодумців для спільної роботи над проєктами чи обміну ідеями. Найбільшим впливом саме цієї спільноти я бачу створення рольових моделей успішних жінок в ІТ для наступного покоління менеджерок, розробниць і підприємниць.

Нові горизонти для лідерів: як активізм підсилює навички та нетворк

Громадська діяльність допомогла мені зміцнити лідерські скіли та професійну репутацію. Участь у соціальних проєктах розвиває комунікацію, навички управління проєктами й стратегічного планування, а також розширює коло знайомств. Зокрема, завдяки CHRNBL App я здобула унікальний досвід, працюючи з грантами та загальнодоступними проєктами, отримуючи цінні відгуки користувачів і коригуючи свою роботу на основі їхніх побажань.

Коли віддаєш щось суспільству, ти зростаєш як особистість і професіонал. Громадська активність додає впевненості, дозволяє розширювати горизонти та стає тим самим імпульсом для великих змін. Це не лише можливість поділитися своєю експертизою, але й шанс створити довготривалий вплив на суспільство, зміцнюючи при цьому і власну кар’єру. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Навігатори інновацій 2.0»: у Києві відбулася конференція, присвячена впровадженню інновацій у бізнес

Інна Настенко 1 годину тому

Тіньова сторона ІТ-менеджменту: чому соціопати тримаються на керівних посадах?

Олеся Ульянова 3 години тому

Scrum Master у масштабних проєктах: три виклики на шляху до управління крос-функціональними командами

Diana Kryzhanovska 6 грудня 2024 12:30

Luxoft ліквідувала функцію employer branding і скоротила частину команди

Павло Бартос 5 грудня 2024 15:26

IT as a Service (ITaaS): сучасне рішення для бізнесу

Ihor Horb 5 грудня 2024 10:12