Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кілька сотень книжок на рік: поради від «суперчитача» Тайлера Коуена

SPEKA Media
12 січня 2022 3 хвилин читання

Американський економіст, блогер та письменник Тайлер Коуен читає від п'яти до десяти книжок на день. Медіа називають його суперчитачем.

Секрет Коуена не у «магічній» методиці швидкого читання, а у звичках та принципах, яких він дотримується вже багато років. Inc. зібрав його поради, як читати кілька сотень книжок на рік, а SPEKA переповідає найважливіші з рекомендацій.

Будьте безжальними. Книжка, яку ви зараз читаєте, не захоплює? Сміливо відкладайте її та переходьте до наступної. Нудний вступ, поганий дизайн або нечитабельний шрифт — цього достатньо, щоби переконати Коуена не витрачати на неї час. У світі сила-силенна цікавіших книжок.

"Перемотуйте" вже відоме. Принаймні у випадку з нонфікшеном. Якщо ви вже маєте знання з певної теми, пропускайте ці місця. Це також створює таке собі замкнене коло: що більше ви читаєте, то більше знаєте, а отже, більше можете "перемотати".

Читайте, щоби розв'язувати проблеми. «Найкраще читання — сфокусоване, коли ви намагаєтеся розібратися з якоюсь проблемою», — упевнений Коуен. Ви можете шукати відповідь на конкретне запитання, вивчати певного автора або просто задовольняти свою цікавість.

Читайте кластерами. Це випливає з попереднього пункту. Якщо ви підбираєте книжки тематично, навколо певних питань або галузей знання, то зрештою прочитаєте купу книжок на ту саму тему. Це дозволить скласти шматочки пазла та побачити загальну картину.

Читайте художню літературу. Підібрати стос нонфікшену, щоби дослідити якусь тему, — це круто, але не забувайте й про художні книжки. На думку Коуена, вони допомагають відчути різні історичні епохи, зазирнути у різні шари соціуму, побачити, як взаємодіють між собою знання з різних галузей, та й просто насолодитися читанням.

Читайте книжки на незнайомі теми. «З кожної теми, у якій ви геть не петраєте, ви маєте прочитати хоча б одну книжку. Наприклад, якщо ви не знаєтеся на тенісі, беріть мемуари Андре Агассі. І для цього вам зовсім не обов'язково бути знавцем або вболівальником тенісу», — каже Коуен.

Отримуйте задоволення. Коуен пропонує ставитися до читання серйозно, сприймати його способом саморозвитку. Але водночас не забувати, що воно має приносити вам задоволення.

Перевірити на собі поради Тайлера Коуена можна на книзі Роджера Макнамі «Зафейсбучені. Як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи». Сьогодні ми розглянули її в «Спекотній читанці». 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жарт із наслідками: через сексистський коментар CEO Yakaboo Івану Богдану довелося піти з посади

Христина Коновалова 29 вересня 2022 16:51

Cексистський скандал: що не так із заявою вже колишнього гендиректора Yakaboo Івана Богдана

Ольга Валькевич 29 вересня 2022 15:00

Франція запровадить мінімальну плату за доставлення книг, замовлених онлайн

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 14:35

Новий погляд на українську музику та книги, домашній сад та випічка: як турбота про себе наближає перемогу

Наталія Миронова 19 липня 2022 13:49

Про ШІ рідною мовою. Чому українці не читають про технології та 5 книг, які варті уваги

Юлія Даниленко 4 лютого 2022 14:31