Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Київстар» допоможе протидіяти кібершахрайству у фінансовому секторі

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
15 лютого 2023 2 хвилин читання

В Україні успішно протестували систему захисту від фінансового фішингу. Першим великим провайдером, який долучився до проєкту, стала компанія «Київстар».

Як повідомила пресслужба РНБО, завдання проєкту — зменшити переходи користувачів на шахрайські сайти через спрямування їх на сторінку з попередженням, що сайт створений зловмисниками.

В РНБО зазначили, що лише за перший місяць тестування зафіксували приблизно 120 тис. унікальних переходів на сторінку з попередженням. 

«Десятки тисяч громадян України щомісяця будуть захищені від потрапляння на гачок кібершахраїв і потенційної можливості бути ошуканими», — розповіли фахівці.

Події прокоментував і директор із регуляторного забезпечення «Київстар» Олександр Когут. За його словами, одним із компонентів міцного кіберзахисту України є плідна взаємодія бізнесу та держави. 

«Напрацювавши суттєву експертизу у сфері кібербезпеки, компанія одразу долучилася до проєкту НКЦК та НБУ з побудови системи обмеження шкідливих доменів», — зазначив Когут.

Крім того, аналіз діяльності хакерських груп, які здійснюють подібне шахрайство, свідчить про те, що шахраї діють не тільки в Україні, а й у країнах ЄС. Тому зараз РНБО веде переговори щодо обміну інформацією з відповідними органами з країн-партнерів. 

Раніше SPEKA повідомляла, що капітальні витрати «Київстар» на відбудову і розвиток мережі становили 3,5 млрд грн.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google запускає в Україні новий Професійний сертифікат із кібербезпеки, продовжуючи ініціативи із захисту людей, бізнесу та урядів

Віталій Новак 27 травня 2023 06:50

Співробітники TikTok діляться між собою особистими даними користувачів

Ганна Гілова 26 травня 2023 10:43

«Нам тут жити»: «Київстар» та «Повернись живим» оголосили збір на розмінування країни

Ганна Гілова 25 травня 2023 12:38

FAVBET Tech приєднується до цифрової армії «КіберПолк»

Віталій Новак 22 травня 2023 16:57

Тренди ШІ: які етичні загрози несе використання штучного інтелекту

Владислав Миронович 21 травня 2023 16:03