Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кияни повертаються у коворкінги. Де знайти робоче місце зі світлом та інтернетом

Ірина Смирнова
Ірина Смирнова Журналістка the Page
11 листопада 2022 5 хвилин читання

Через аварійні відключення електроенергії у Києві удвічі зріс попит на оренду коворкінгів, де є світло. Це пришвидшило відновлення бізнесу в галузі гнучких офісів, але й поставило перед власниками низку викликів. Термінове придбання генераторів або альтернативне вирішення питання безперебійного живлення перетворилося на основне завдання. 

Попит на коворкінги знову росте Попит на коворкінги знову росте

До початку масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі у столичних гнучких офісних просторах було зайнято у середньому 30% площ. Сьогодні середній показник сягнув 60%. В Асоціації коворкінгів України впевнені: якщо тенденція триватиме, до кінця року попит зросте до довоєнного рівня. Видання the Page розповідає, де у столиці можна знайти собі затишний стіл зі світлом та Wi-Fi. 

Попит зріс

«Маємо до сотні запитів на день, давно такого не було. Усім важливо, чи є генератор і який формат роботи мережі в наявних умовах», — написав 5 листопада у своєму фейсбуці співзасновник та СЕО мережі Creative States Ілля Кенігштейн. 

Ще станом на початок жовтня середня заповнюваність таких локацій становила лише 30%, натепер вона сягнула 60%.

«Якщо тенденція триватиме, до кінця грудня повернемося до довоєнного рівня», — поділився спостереженнями Ігор Джебян, співзасновник andcards, застосунку для пошуку і букінгу місць у коворкінгах. 

За словами операторів, зараз завантаженість приблизно така, як карантинним літом 2020 року. Тоді було зайнято у середньому 50-60% площ (і тільки у вересні 2020 року цей показник зріс до 73%).

Цього року ситуація інакша і вирівнюється не так швидко. Майже всі столичні коворкінги закрилися у перші дні після 24 лютого. Відновлювати роботу вони почали у квітні. Але навіть три місяці потому більшість мереж працювали майже без прибутку.

Без генератора нікуди 

Головною умовою відновлення роботи коворкінгів стало безперебійне живлення. Зазвичай це генератори, ще один варіант мінімізувати ризик знеструмлення — живитися від 2-3 ліній електромережі. Також, як розповіла Вікторія Журбас, фундаторка Асоціації коворкінгів України, багато хто з операторів підключає інтернет від декількох провайдерів або купує системи Starlink

Є й менш витратні варіанти. Наприклад, на одній із локацій столичного HUB 4.0 корпоративні резиденти за домовленості із власниками вирішили питання електропостачання самостійно. На іншій перше аварійне відключення було на три тижні пізніше ніж в середньому по Києву – тільки 4 листопада. «Зараз це питання вирішується. На роутери вже поставили безперебійники, що тримають інтернет протягом трьох годин після вимкнення світла», — каже старший менеджер HUB 4.0 CAMPUS Вікторія Геря. Вона зазначила, що натепер у CAMPUS зайнято приблизно 70% місць, а після підключення генератора очікується стовідсоткова заповненість.

«Орендували генератор, придбали власний, встановили додаткові резервуари з водою, підготували команду до різних екстраподій», — розповідають у мережі Peremoga.

На період можливих порушень роботи інфраструктури тут змінили пріоритет з проведення івентів на забезпечення більшої кількості індивідуальних робочих місць. 

У мережі BeeWorking вже поставили генератор на одній з локацій та замовили його для другої. Плюс встановили Starlink другого покоління.

Ціни поки що не ростуть 

Оренда робочого місця у lounge-зоні або open space на місяць у київському коворкінгу нині коштує у середньому 4500-4800 грн, або приблизно $120. Для порівняння: середні ціни протягом 2021 року коливалися у діапазоні $180-220. Знизити ціни коворкінгам дозволило здешевлення оренди. Так, за даними групи компаній «Увекон», середня ставка оренди квадратного метра у столичному офісі на початку року становила $18,45. У травні вона впала до $16,82 (-9%), найменший показник зафіксований у серпні — $11,89 (-35,5%), а з вересня почала поступово зростати ($12,07). 

Знижували ціни й коворкінги. Так, у Peremoga підтвердили, що  навесні та влітку ціни на їхні послуги впали. У BeeWorking теж зменшували ціни, орієнтуючись на зниження орендної ставки. Але тепер, коли ситуація з попитом дещо стабілізується, мережа починає збільшувати ціни, але не до рівня початку повномасштабного вторгнення. «Намагаємося тримати доступний для клієнтів рівень», — кажуть у BeeWorking. 

Перевірено: коворкінги, що працюють навіть за відключення світла* 

WORK IT

 • https://workit.space
 • вул. Марка Безручка, 24вул. Марка Безручка, 24
 • Від 400 грн/деньВід 400 грн/день

PEREMOGA SPACE

 • https://peremoga.space
 • вул. Ярославів Вал, 15вул. Ярославів Вал, 15
 • вул. Євгена Коновальця, 36двул. Євгена Коновальця, 36д
 • Від 90 грн/год, від 420 грн/день, 8000 грн/міс.Від 90 грн/год, від 420 грн/день, 8000 грн/міс.

CREATIVE STATES

 • http://creativestates.net
 • вул. Князів Острозьких, 8
 • Спортивна площа, 1а
 • Від $30/день.

HUB 4.0 

 • https://4hub.com.ua 
 • пров. Ярославський, 1/3
 • вул. Нижньоключова, 14в
 • Від 400 грн/день та 4850 грн/міс.

PLATFORMA

 • https://coworkingplatforma.com
 • вул. Володимирська, 52/17
 • вул. Біломорська, 1а
 • Від $85/міс.

BEEWORKING

 • https://coworking.ua
 • вул. Михайла Ломоносова, 73
 • вул. Борисоглібська, 15б

*Перелік невичерпний

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У YASNO пояснили, чому на лівому березі Києва тривалі відключення світла

Катерина Колонович 13 годин тому

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 13 годин тому

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30

Google профінансує 25 українських стартапів: автори отримають 5 млн євро

Руслан Сорока 1 грудня 2022 18:51