Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китайці побудують базу в печерах на Місяці

Богдан Камінський
Богдан Камінський
27 вересня 2023 3 хвилин читання

Китай хоче використовувати місячні печери як потенційне місце проживання для астронавтів, пропонуючи захист від радіації, метеоритів та перепадів температури.

Про це пише Universe Today.

Чжан Чунфен з Шанхайської академії космічних польотів представив результати дослідження підземного світу лавових тунелів. Науковці провели польові роботи в аналогічних печерах на Землі, щоб зрозуміти, як використовувати їх на Місяці.

Вертикальний вхід в лавовий тунель на острові Гаваї Вертикальний вхід в лавовий тунель на острові Гаваї

За словами Чжана, між місячними та земними лавовими тунелями є достатньо схожості. Це починається з двох типів входів: вертикальних і похилих. 

Більшість знайдених печер на Місяці мають вертикальний вхід. Ці отвори називаються світловими ліхтарями, коли стеля обвалилася і залишила скупчення уламків на підлозі. Доступ до них вимагає або польоту, або певного типу підйомного обладнання.

Лавовий вхід на Місяці в Морі Спокою Лавовий вхід на Місяці в Морі Спокою

Похилі входи значно зручніші для використання. Цілком імовірно, що марсоходи змогли б просто заїжджати всередину, хоча їм все ж таки довелося б розчищати деяке сміття. 

За словами Чжана, це найкращий тип входу, який полегшує дослідження. Китай вважає пріоритетними для вивчення місячні лавові тунелі в Морі Спокою та Морі Родючості.

Китай відправить роботів на Місяць для дослідження лавових тунелів

Китайські вчені пропонують створити роботизовану систему, здатну досліджувати тунелі, подібні до печери в Морі Спокою. Основний зонд матиме колеса чи ноги та буде сконструйований так, щоб адаптуватися до складного рельєфу й долати перешкоди.

Його також оснастять науковим обладнанням. Допоміжні апарати зможуть відділятися від основного зонда для розвідки, забезпечення зв'язку та енергопостачання.

За словами вчених, роботи мають бути різноманітними для виконання різних завдань, таких як вивчення місячного пилу, радіації та наявності льоду. В перспективі, вони мають повзати, котитися або навіть стрибати.

Крім цього, Китай планує створити здатного до польоту робота, який міг би самостійно знаходити шлях через лавові тунелі за допомогою мікрохвильових і лазерних радарів.

Поки що науковці не називають конкретних строків реалізації програми.

Раніше SPEKA писала, що Китай запустив новий засекречений супутник Yaogan 40.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple заблокувала експлойт iMessage, який дозволяв користуватися сервісом на Android

Богдан Камінський 16 хвилин тому

«Блокнот» у Windows 11 отримає підрахунок символів

Богдан Камінський 37 хвилин тому

Американський регулятор перевірить співпрацю Microsoft та OpenAI

Богдан Камінський 2 години тому

Ілон Маск припустив повернення прихильника теорії змови Алекса Джонса назад в Х

Богдан Камінський 3 години тому

Керівник дизайну iPhone та Apple Watch йде у відставку — Bloomberg

Богдан Камінський 4 години тому