Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китай збирається вивести сузір'я телескопів на орбіту Місяця до 2026 року

Юлія Мирська
Юлія Мирська
13 червня 2023 3 хвилин читання

Китай планує вивести на орбіту Місяця невелике сузір'я супутників для створення радіотелескопа, повідомив Space 9 червня 2023 року.

На конференції Astronomy From the Moon у Лондоні Сюлей Чен, астроном з Національного космічного управління Китаю (CNSA), розповів про плани відправити на орбіту Місяця групу з одного основного і восьми менших супутників. 

Основний супутник відповідатиме за оброблення даних та зв'язок із Землею, а інші отримуватимуть радіосигнали з віддалених куточків космосу.

Цей проєкт набагато простіший технічно, ніж будівництво телескопа на поверхні Місяця. По-перше, не потрібно здійснювати посадку та розгортати обладнання. По-друге, орбітальний період Місяця становить дві години, що дозволяє використовувати сонячну енергію та значно спрощує процес порівняно з отриманням енергії на поверхні Місяця, де потрібно забезпечити енергію протягом майже 14 днів, якщо проводити спостереження на Місяці вночі.

Місячний телескоп дозволить астрономам досліджувати космічне випромінювання в частині електромагнітного спектру, яку неможливо вивчити з Землі. Йдеться про радіохвилі завдовжки понад 10 м, що відповідає частотам нижче 30 МГц.

Вчені вважають, що це випромінювання допоможе їм вивчити найдавніші етапи життя Всесвіту після Великого вибуху — так звані темні віки. 

На початку Всесвіт був наповнений щільною хмарою атомів водню. Проте астрономи виявили, що цей атомарний водень сам випромінює тип сигналу, відомий як лінія 21 см.  Щоб досліджувати найстаріші частини Всесвіту, астрономам потрібно знаходити радіохвилі з ще більшою довжиною хвилі. 

Зворотний бік Місяця є ідеальним місцем для таких спостережень, оскільки він розташований далеко від земної атмосфери і захищений від радіоперешкод.

Астрономи сподіваються, що радіотелескоп дозволить не лише виявити сигнали атомарного водню з темних віків, але й розкриє нові види Всесвіту, які досі не помітили. 

Зокрема, вони сподіваються виявити магнітосферу екзопланет поза Сонячною системою за допомогою довгих радіохвиль. Деякі дослідники навіть мають надію, що такий масив супутників може встановити контакт із позаземним життям.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 23 години тому

США звинувачують китайського мільярдера у шахрайстві на понад $1 млрд

Владислав Паливода 24 травня 2024 07:00

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 09:01

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Китай може шпигувати за США через підводні кабелі

Владислав Паливода 20 травня 2024 07:40