Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китай запустив супутники спостереження за Землею, які можуть використовувати військові

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
18 листопада 2022 3 хвилин читання

У середу, 16 листопада, Китай відправив у космос ще одну партію супутників Gaofen для спостереження за Землею. Це 53-й запуск ракети, здійснений Китаєм у 2022 році. 

Ракета Ceres-1 з чотирма супутниками Gaofen 03D була успішно запущена в середу о 2:20 за східним часом (14:20 за місцевим часом) із центру запуску супутників Цзюцюань на північному заході Китаю, повідомляє Space.

«Корисний вантаж, піднятий ракетою, будуть використовувати для надання комерційних послуг дистанційного зондування», — повідомляє Сіньхуа. При цьому космічні компанії у Китаї не є незалежними організаціями, як у Сполучених Штатах чи більшості інших країн. Вони зазвичай є відгалуженням Китайського національного космічного управління та китайського уряду.

Серія Gaofen — частина Китайської системи спостереження за Землею з високою роздільною здатністю, метою якої є отримання зображень поверхні нашої планети з високою роздільною здатністю. Але використання супутників Gaofen залишається дещо туманним.

Під час минулих запусків китайські державні ЗМІ повідомляли, що супутники Gaofen допомагають у міському плануванні, проєктуванні дорожньої мережі, обстеженні земель, урожайності та ліквідації наслідків стихійних лих. За словами китайських чиновників, можливості серії Gaofen включають мікрохвильове, оптичне та радарне дистанційне зондування. Але газета South China Morning Post припустила, що супутники також можуть застосовуватися у військових цілях.

Запуск у середу став 53-м для Китаю у 2022 році. До власного рекорду у 2021 року їм залишилося ще три запуски. Загалом країна працює незалежно від міжнародної космічної спільноти. Уряд США забороняє NASA укладати двосторонні угоди з Китаєм.

Нагадаємо, що 31 жовтня китайське пілотоване космічне агентство (CSMA) запустило третій і останній модуль космічної станції Tiangong за допомогою ракети-носія Long March 5B. Як і під час попередніх запусків Long March 5B, Китай не виконував контрольований вихід з орбіти основного ступеня ракети після розгортання її корисного навантаження. Після цього вчені почали вираховувати, куди може впасти 23-тонний корпус китайської ракети. Врешті залишки ракети впали у південно-центральну частину Тихого океану.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 6 годин тому

SpaceX запустить 7500 супутників Starlink другого покоління

Катерина Колонович 2 грудня 2022 13:09

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23