Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китай заборонив процесори Intel та AMD на державних ПК

Богдан Камінський
Богдан Камінський
25 березня 2024 2 хвилин читання

Влада Китаю запровадила нові правила, які передбачають поступову відмову від американських процесорів в урядових комп'ютерах і серверах, фактично блокуючи чіпи від Intel і AMD.

Про це повідомляє CNBC.

Керівні принципи закупівель оприлюднили ще 26 грудня, проте зараз вони набувають чинності. Нові правила також вплинуть на Windows від Microsoft і програмне забезпечення для баз даних іноземного виробництва.

Державним установам вище міського рівня наказано закуповувати безпечні та надійні» процесори й операційні системи. Перевага надається китайським альтернативам.

Це відбувається в той час, коли Китай розвиває свою внутрішню напівпровідникову промисловість, прагнучи зменшити залежність від іноземних технологій.

Напівпровідникова війна між США та Китаєм триває

Напівпровідники є критичними компонентами, які використовуються в широкому спектрі пристроїв від смартфонів до медичного обладнання. Вони опинилися в центрі технологічної війни між США і Китаєм.

Вашингтон запровадив жорсткі обмеження щодо експорту напівпровідникового обладнання та технологій до Пекіну ще восени 2022 року. Американський уряд побоюється, що КНР використовувати їх у військових цілях.

У жовтні 2023 року США затвердили нові правила, щоб не дозволити американській NVIDIA продавати власні передові чіпи ШІ в Китай.

З 2019 року американський уряд ввів санкції проти китайських технологічних компаній Huawei та найбільшого китайського виробника мікросхем SMIC, спрямовані на обмеження їхнього доступу до передових технологій. 

SMIC також не зміг отримати літографічні машини з екстремальним ультрафіолетовим випромінюванням, критичні для виготовлення передових мікросхем від фірми ASML.

Раніше SPEKA писала, що ЄС та США об'єднають зусилля проти китайських чипів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові відбудеться Science & Tech Fest OL

Ольга Топольська 5 годин тому

Китай може шпигувати за США через підводні кабелі

Владислав Паливода 10 годин тому

Apple видаляє WhatsApp і Threads з китайського магазину

Олеся Дерзська 17 травня 2024 19:43

Tesla хоче даних з Китаю для ШІ

Олеся Дерзська 17 травня 2024 19:08

Військові США критикують лазерну зброю після використання

Владислав Паливода 17 травня 2024 12:28