Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кінець ери смартфонів? Apple хоче зробити iGlass новим must have гаджетом

Роман Павлов
Роман Павлов Журналіст
12 жовтня 2022 4 хвилин читання

Сьомого вересня компанія Apple Inc. презентувала свій флагманський смартфон iPhone 14 Pro Max, але водночас вона розробляє розумні окуляри iGlass, які мають поступово відсунути смартфони на другий план у списку життєво необхідних людині гаджетів. 

iGlass мають презентувати у 2023-2024 роках iGlass мають презентувати у 2023-2024 роках

Apple не є першопрохідцем у виробництві розумних окулярів, адже на ринку вже є Google Glass. Глобальний конкурент Apple протестував їх і згодом вивів з продажу ще у 2015 році, оскільки попит на них виявився недостатнім. Google розглядав свої окуляри не як заміну смартфонам, а як додатковий гаджет до них на зразок smart watch. 

Чому я думаю, що розумні окуляри від Apple у 2023-2024 роках дадуть старт новій ері технологій? Повернімося до моменту, коли ми вперше почули про iGlass. 

Перший натяк: протокол Wi-Fi 802.11ay

Першим натяком на те, що Apple працює над iGlass, стала заява про розроблення нового протоколу Wi-Fi 802.11ay під час презентації iPhone 12. Тоді протокол навіть не пройшов повного тестування. 

Головною особливістю цього протоколу є надшвидка пропускна здатність інтернету — до 176 гігабіт на секунду. Саме така швидкість потрібна для передання «картинки в картинці» iGlass.

26.02.2020 iPhone 12 отримав підтримку Apple Glasses.

Прототип glassOS

Того ж року Apple продемонстрував прототип операційної системи, завдяки якому ми можемо зробити приблизний макет самих окулярів.

Розумні окуляри матимуть власну операційну систему Розумні окуляри матимуть власну операційну систему
01.05.2020 прототип glassOS продемонстрував можливості Apple Glass.

Скільки коштуватимуть iGlass

Наступний натяк ми отримали завдяки інсайдеру Джону Проссеру. Він розповів, якими будуть нові окуляри доповненої реальності, та на яку ціну варто орієнтуватися фанатам Apple. 

Проссер упевнений, що ціна не перевищить $500, оскільки спочатку iGlass буде працювати як заміна Apple Watch. А якщо пригадати перші версії Watch, їх ціна була нижчою, ніж у конкурентів, через малу оперативну пам'ять та слабкий процесор.

Перші iGlass будуть відносно бюджетними Перші iGlass будуть відносно бюджетними
19.05.2020: якими будуть нові AR-окуляри від Apple

Угода зі Spaces

Останнім рішучим кроком до створення цієї технології стало придбання Apple стартапу Spaces за напрямом VR та AR. З технологією VR всі вже познайомились і спробували її. Сказати, що такі гаджети користуються надвисоким попитом, не можна, оскільки сьогодні це «пограти раз або два» і лише для того, щоб спробувати щось нове. До того ж VR-пристрої доволі дорогі. Наприклад, ціна Oculus rift в Україні стартує від 70 тис. грн. 

Якщо проаналізувати технології у цій сфері, які запатентувала Apple Inc., то варто очікувати на презентації одразу двох гаджетів — з технологією VR та AR.

25.08.2020: Apple Inc. купує VR- та AR-стартап Spaces для роботи над розумними окулярами. 

Як iGlass змінить ринок смартфонів та розумних гаджетів

А тепер висновки. Apple найближчим часом презентує новий гаджет, який стане провісником кінця епохи смартфонів. Спочатку окуляри працюватимуть як дублювальний пристрій екрана телефону, а згодом стануть окремим пристроєм, який не буде потребувати постійного підключення до iPhone. 

Також варто очікувати на два дизайни: класичний, який буде доступним для всіх, і лімітована версія на згадку про Стіва Джобса. 

Вірогідно, iGlass матимуть лімітовану версію, яку випустять в памʼять про Стіва Джобса Вірогідно, iGlass матимуть лімітовану версію, яку випустять в памʼять про Стіва Джобса

Ціна класичного iGlass сягне майже $500. Після виходу окулярів не варто очікувати великих змін у характеристиках наступних поколінь смартфонів: вони поступово перейдуть на другий план. Також люди вже почали робити приблизні відеомакети iGlass, аналізуючи технології, які запатентувала Apple Inc.

 

 

 

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Android 15 Beta 1 вийшла у публічний реліз: що нового

Богдан Камінський 4 години тому

Apple планує нові Mac на базі M4 з акцентом на штучний інтелект — Bloomberg

Богдан Камінський 5 годин тому

Google «вбив» ще один сервіс: на «цвинтар продуктів» пішов VPN у Google One

Богдан Камінський 7 годин тому

Користувачі iPhone у 92 країнах світу отримали попередження від Apple про шпигунську атаку

Богдан Камінський 11 квітня 2024 15:06

Чому алгоритм Google бореться з ШІ-контентом та як йому сподобатись

Ігор Воловий 11 квітня 2024 13:30