Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українців запрошують вступати до кібервійськ. Що це таке та як доєднатися

profile-img
Антон Єганов
18 лютого 2022 3 хвилин читання

Українських IT-спеціалістів запрошують вступати до кібервійськ. Про це на брифінгу щодо хакерських атак 15 лютого оголосив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк. Розповідаємо, що це за війська, навіщо вони потрібні та як до них долучитися.

Формально процес створення кібервійськ в Україні запустили ще у серпні 2021 року. Тоді президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи з кібероборони держави». Кабмін мав порахувати витрати на нову структуру та розробити відповідний законопроєкт.

Як розповів Forbes.ua заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк, законопроєкт досі розробляють. Це робить Національний координаційний центр кібербезпеки. За словами Демедюка, документ вже на фінальній стадії.

Про нову структуру наразі відомо не так багато. Навіть щодо її назви, схоже, існують різні думки. Наприклад, міністр оборони Олексій Резніков пропонує назвати її не кібервійськами, а Силами кібербезпеки, що мало б надати їй ширші юридичні можливості.

У будь-якому разі діятиме нова структура у складі Міністерства оборони. Відповідатимуть кібервійська за інформаційну безпеку, захист критичної інфраструктури та розвідку. 

«Кібервійська — це просто ще один рід військ. Ми не створюємо нічого нового, а перерозподіляємо наявний склад військ і набираємо нових людей», — сказав Демедюк Forbes.ua.

Схожі підрозділи вже є у Польщі, Німеччині, Естонії та Ізраїлі. Очевидно, що найголовнішою метою кібервійськ буде протидіяти загрозам з боку Росії, яка теж має власні війська інформаційних операцій.

Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк

Хоча законопроєкт про кібервійська ще не розроблений, набір до їхніх лав розпочали заздалегідь: за словами Демедюка, щоби не втрачати час. Долучитися можуть фахівці з ІТ-спеціальністю. 

«Він розташований у центрі „Парковий“, туди можуть звернутися усі, хто має бажання допомогти нам на волонтерських або на будь-яких інших засадах», — сказав Демедюк.

На його думку, набір до кібервійськ має бути окремим: «Тоді спеціаліст, який володіє ІТ-навичками, не піде воювати, копати окопи чи займатися артилерією, а працюватиме за своїм фахом».

Хоча кібервійська і будуть частиною Міноборони, майбутніх кібербійців розподілять між різними структурами, що відповідають за кібербезпеку — СБУ, Держспецзв'язку, кіберполіція, РНБО, НБУ, Мінцифри, Міноборони, ЗСУ та розвідка. 

Коментарі
Інші матеріали

«Майбутнє належить урядам, які працюють як ІТ-стартапи»: як проходить International Diia Summit Brave Ukraine у Давосі

Наталія Миронова 17 годин тому

123456, password та qwerty: багато власників та керівників бізнесу обирають надпрості паролі

Наталія Миронова 19 травня 2022 17:01

Кіберполіція попереджає про фішингові сайти-клони МВС

Тетяна Новак 11 травня 2022 13:17

Група Anonymous взяла на себе відповідальність за кібератаку на Rutube. Сервіс, імовірно, зник назавжди

Наталія Миронова 11 травня 2022 13:15

Хакери зламали телефон прем'єр-міністра Іспанії вірусом Pegasus. Очільницю іспанської розвідки звільнили за халатність

Тетяна Новак 10 травня 2022 16:17