Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ламати банки, а не центробанк: поради експерта з банківського нагляду для хакерів з Anonymous

SPEKA Media
24 березня 2022 2 хвилин читання

Сьогодні вночі хакери Anonymous повідомили, що зламали сайт Центробанку росії. За 48 годин група обіцяє опублікувати понад 35 тис. файлів, зокрема інформацію про таємні угоди.

Що саме ми можемо побачити серед цих угод та, головне, як може вплинути їхня публікація на ситуацію? 

SPEKA звернулася з цим питанням до експертів з банківського нагляду. Дехто з них очікує побачити там «цікавинки» про взаєморозрахунки з Китаєм. Проте більшість вважає, що цей злом особливо нічого не дасть у питанні посилення тиску на росію. 

«Всі і так знають, що російський цб — злочинці. Це наче серійному вбивці „навішувати“ ще крадіжку ложечок. Тим більше, щоб розібратися у документах, які з'являться у доступі, потрібні специ навіть не з банкінгу, а з центробанкінгу. ЦБ РФ, навпаки, варто забезпечити максимально комфортні умови роботи, аби всі бачили падіння онлайн», — вважає Євген Дубогриз, експерт з банківського нагляду CASE Ukraine. 

Натомість, на його думку, ефективніше було б зламувати поодинці внутрішні платіжні системи та банки. «Це б посіяло паніку, росіяни б не знали, який саме банк сьогодні „ляже“, чиї картки не будуть працювати, де гроші можуть піти на сторону. Якщо вже хакати банківську сферу, то це набагато страшніше», — вважає Дубогриз. 

Нагадаємо, що ще наприкінці лютого хакери Anonymous випустили заяву, що 3 березня зламають банківські картки росіян та перекажуть з них гроші на ЗСУ, якщо жителі РФ масово не вийдуть на антивоєні протести. Пізніше, після того як атаки не відбулося, група спростувала цю погрозу та наголосила, що відео було фейковим і Anonymous будуть атакувати лише уряд, а не громадян. 

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 1 годину тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 3 години тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 4 години тому

EVO відновилася на понад 50% і поновила наймання

Наталія Миронова 5 годин тому