Кількість кібератак з боку росії зросла у 2023 році: звіт CERT-UA

3 травня 2024 2 хвилин читання

Держспецзв’язку опублікував аналітичний звіт з операцій рф у кіберпросторі України. У другому півріччі 2023-го кількість атак порівняно з першим півріччям збільшилася на 36%. Про це йдеться у звіті CERT-UA. 

У цей період здійснили масштабні атаки проти телекомунікаційних компаній. Також хакери частіше застосовували N-day експлойти. Зросла кількість застосувань мобільних імплантів.

Щодо учасників інцидентів, які розслідував CERT-UA, експерти повідомили про домінування нових хакерських угруповань. Як було зазначено у попередньому звіті, існує тренд на отримання контролю над ключовими ІТ-системами, для чого використовують автоматизацію.

Підписуйтеся на наші соцмережі

У другому півріччі 2023 року кількість зареєстрованих інцидентів зросла на 36%, кількість критичних інцидентів — на 15%. І хоча сектори української економіки та цілі хакерських атак рф постійно змінюються, серед основних секторів, що зазнали атак російських хакерів з угруповання Sandworm (військовий підрозділ гу гш рф), за масштабністю шкоди були такі:

  • 1
    Енергетика.
  • 2
    Телеком.
  • 3
    ІТ, ПЗ та дані.

Енергетичний сектор постійно атакували від 2014 року, особливо інтенсивно узимку 2022-2023 років, з поєднанням кібер- та кінетичних атак. Серед основних цілей ворога також називають урядові органи, сектор безпеки та оборони, комерційний сектор, телекомунікації та фінансовий сектор.

Також зросла активність з боку фінансово сфокусованих угруповань рф та цільових операцій, спрямованих проти Сил оборони з метою шпигунства. Російські хакери здійснювали атаки, щоб мати доступ до розвідувальної інформації.

Раніше SPEKA писала, як бізнесам захистити свою інфраструктуру в 2024 році, а 2 травня Monobank зазнав DDoS-атаки.