Ранкова SPEKA згадує головні новини 12 січня.
Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, який пропонує посилити кіберзахист об'єктів критичної інформаційної інфраструктури України.
В минулому році кількість російських кібератак на Україну зросла втричі порівняно з 2021-м. З початку 2022 року СБУ нейтралізувала понад 4,5 тис. російських кібератак на Україну, за рік до того – 1400. Видання the Page проаналізувало, як росія атакує нас в цифровому просторі і як Україна відповідає на кіберагресію.
Чатбот ChatGPT може на запит користувачів писати програми-шкідники. Для цього не треба бути хакером — чатбот зробить все самостійно і напише код.
Команда російських хакерів, відома як Cold River, атакувала три ядерні дослідницькі лабораторії США. Кіберзлочинці намагались отримати паролі вчених.
Напередодні Нового 2023 року хакери отримали доступ до деяких приватних репозиторіїв коду Slack на GitHub. Проте дані клієнтів залишаються у безпеці.
Служба інформаційних технологій та кібербезпеки Молдови (STISC) повідомила про хвилю фішингових атак на сайти держустанов. На електронні адреси надійшло понад 1330 шкідливих повідомлень.
Хакерська група NoName057(16), ймовірно, стоїть за кібератакою на сайт Сейму Польщі у листопаді 2022 року. Про це розповідає місцеве видання RMF24.
Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA помітила 2100 кібератак за 2022 рік. Від початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну — понад 1500.
Microsoft виявила хакерську групу, яка використовує програми-вимагачі під час атак на транспортні та логістичні компанії в Україні та Польщі.
Застосунок з російським походженням злетів у топ в App Store. Але, окрім того що це розробка росіян, Lensa AI ще, ймовірно, краде ваші дані та вже без сумніву присвоює роботи художників. SPEKA з'ясувала, як застосунок став популярним та чому його не варто використовувати.
Палата представників США проголосувала за заборону соцмережі популярних відео. Законодавці та співробітники, які мають TikTok на своїх телефонах, повинні видалити його.
Держспецзв'язку проводить освітні курси з кіберзахисту для держслужбовців. Мета курсу — підвищення власної кіберстійкості та налагоджена співпраця зі структурними підрозділами.
Представники НАТО вважають, що штучний інтелект виявляється палицею на два кінці у кібератаках.
Згадуємо головні новини 26 грудня.