Спецслужби рф використовують застосунок для знайомств Tinder, щоб вербувати військових та політиків Німеччини.
Українська IT-армія продовжує боротьбу проти російської агресії в кіберпросторі. Нещодавно фахівці атакували російські страхові компанії, банки та платіжну систему.
Кілька років тому в Rakuten Viber опитали 80 тис. українських користувачів про те, чи змінили б вони месенджер, яким користуються, через його проблеми з конфіденційністю. 75% респондентів відповіли, що так, змінили би. Наступним питанням було визначення наскрізного шифрування, і тут 60% помилилися з визначенням. Тож давайте ще раз розберемося, що таке наскрізне шифрування, як воно пов'язане з конфіденційністю ваших чатів та як воно допомагає тримати листування у безпеці.
Дискусії у соціальних мережах щодо безпечності месенджера Telegram не вщухають. Свою думку з цього приводу висловив і Шон Таунсенд, прессекретар Українського кіберальянсу (Ukrainian Cyber Alliance). Пропонуємо вашій увазі його пост на Facebook з цього приводу.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 4 квітня.
Кабмін на засіданні 4 квітня 2023 року затвердив порядок, за яким органи кібербезпеки мають реагувати на різні види подій у кіберпросторі. Документ розробили фахівці Держспецзв'язку.
Інтернет асоціація України готова оскаржити в суді систему автоматичної фільтрації сайтів. На думку організації, система має стратегічні технологічні вразливості.
Популярність Telegram в Україні значно зросла після початку повномасштабного вторгнення росіян. За даними групи «Рейтинг», за останні 15 місяців популярність цього месенджера як джерела новин збільшилася з 11% до 41%. На цьому тлі дедалі частіше лунають заклики обмежити чи заборонити діяльність Telegram в Україні, адже його розробник — росіянин Павєл Дуров. Дехто закидає йому зв'язки з ФСБ, зокрема через те, що Telegram не заблокований у росії.
В Україні пропонують заборонити китайську соцмережу TikTok принаймні на час війни з росією, адже через неї поширюється чимало пропаганди. За три дні петиція на сайті президента України набрала вже понад 7,5 тис. голосів з необхідних 25 тис.
Держспецзв'язку допоможе підготувати незалежних аудиторів, які перевірять інформаційну безпеку на об'єктах критичної інфраструктури.
Розробник ІТ-рішень для держсектору України «ІТ-Інтегратор« завершив впровадження першої в країні системи інформаційної безпеки АСУТП.
23 березня у Конгресі США перед Комітетом Палати представників з енергетики та торгівлі виступав генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу. Він спробував захистити свою компанію від ризику блокування. Шестигодинне слухання, за трансляцією якого в YouTube стежили більш ніж пів мільйона глядачів, завершилося не на користь TikTok. CEO компанії відповідав на нескінченні претензії конгресменів.
На Хмельниччині кіберфахівці СБУ ліквідували ворожу ботоферму. Вона мала понад 2 тис. ботів та розповсюджувала дезінформацію про ситуацію на фронті.
Торік для Tet основним джерелом непередбачуваного і швидкого розгортання хмарних середовищ стали, звісно, нові та наявні клієнти з України. 24 лютого о 6:20 я отримав перші повідомлення від клієнтів, що вони потребують підтримки перенесення ІТ-систем за межі України. Після цього розпочався наш річний марафон, який триває досі.
«Український бізнес роками вибирав російський продукт, бо він частіше пропонував кращу функціональність за такі самі або менші гроші. Тому пропозиція вітчизняного ПЗ поки що обмежена, а оскільки в умовах війни заміна ПЗ може створювати загрозу існуванню компанії, бізнес іноді боїться змінювати продукт й чекає на стабілізацію ринку», — розповідає Chief Product Officer в Orderry Олег Степанюк.