Держспецзв'язку підготувала звіт про кіберагресію росії проти України у 2022 році. У ньому дослідили основні угрупування, мотивацію, методи та інструменти кібератак.
2022-й став для України не лише роком випробувань, а й роком тестування на полі бою військових технологій з усього світу і створення власних. Українське IT тим часом рішуче показало, що працює не лише заради грошей, але й задля цінностей.
19-річний хакер з Дніпропетровщини створив шкідливе ПЗ для автоматичного підбору паролів користувачів різних українських ресурсів. Особисті дані хакер продавав на форумах.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 1 березня.
Від 2 березня в Україні має запрацювати механізм блокування фішингових сайтів на рівні інтернет-провайдерів (деякі запустили його ще раніше). Фахівці наголошують, що він дає змогу державним органам блокувати не тільки шахрайські ресурси, а й інші сайти, потенційно створюючи загрозу впровадження цензури в інтернеті.
У 2022 році Латвія пережила найінтенсивніші кібератаки в історії. Більшість з них була політично мотивована.
Латвійський постачальник хмарних послуг Tet відзвітував про бізнес-результати року. Україна стала одним із найбільших експортних ринків для компанії.
Минулого тижня група аналізу загроз Google заявила про «високу впевненість» у тому, що москва «збільшить кількість підривних і руйнівних атак» у 2023 році, якщо війна фундаментально зміниться на користь України. Про це пише Politico.
Європейська комісія заборонила працівникам використовувати китайський TikTok. Причини — проблеми з безпекою, пов'язані зі збором даних у соціальній мережі.
Хакери розсилають українцям небезпечні електронні листи з програмою для віддаленого контролю за комп'ютерами. На цей раз маскуються повідомленнями від Печерського суду.
Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» оголосив збір на обладнання для кіберсил України.
Російські спецслужби масово викрадають та нищать українську інформацію за допомогою шкідливих програм. росія вже створила понад 10 таких програм.
Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким Держспецзв'язку буде представляти Україну в Об'єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО.
Це у середньому 12 кіберінцидентів на день. Для порівняння: торік спеціалісти з кібербезпеки нейтралізували понад 4500 кібератак.
Група аналізу загроз Google повідомила, що російські хакери за рік збільшили спроби кібератак на українських користувачів на 250%.