Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кібератаки проти України: які цілі були для хакерів головними

0
1 квітня 2025 3 хвилин читання

Від початку повномасштабної війни у 2022 році, кількість кібератак проти України зросла. Найчастіше під атакою опинялися державні установи. 

Про це на запит SPEKA розповіли в Держспецзв’язку. 

Найчастіше цілями кібератак ставали місцеві органи влади, уряд та урядові організації. Крім того, під прицілом хакерів були інфраструктура, оборона та телекомунікації. 

На початку повномасштабної війни у 2022 році проти України застосовувалися здебільшого деструктивні кібератаки, які мали на меті паралізувати системи, знищити інфраструктуру та зламати українську цифрову стійкість. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вже у 2023 році росія почала залучати для кібератак цивільні хакерські угруповання. Проти України майже безперервно здійснювалися DDoS-атаки та злами сайтів. 

Така «приватизація» кібервійни дозволяє розширити кількість цілей і збільшити складність атак. До атак активно долучається кіберзлочинне середовище, що займається крадіжками коштів громадян і бізнесу.
Заява Держспецзв’язку

Серед ключових цілей залишається і енергетичний сектор України, його росіяни атакують починаючи від 2022-го року. Дуже часто перед масованими обстрілами енергетичної інфраструктури, росіяни проводили масовані кібератаки, саме проти енергетики, щоб збільшити наслідки пошкоджень. 

Важливими цілями кібератак є правоохоронні органи та громадський сектор. Головна ціль — отримання доступу до різної інформації. 

Фіксували кібератаки і проти комерційного сектору, зокрема проти компаній, які пов’язані із забезпеченням життєдіяльності країни. 

Хакери прагнуть отримати дані про державні замовлення, зокрема щодо постачання військових товарів. Частими стали атаки на інтернет-провайдерів, телеком-компанії та ІТ-підрядників, що призводить до збоїв у роботі десятків критичних підприємств — як державних, так і приватних.
Заява Держспецзв’язку

Активні кібератаки проводять і проти медіасектору. росіяни намагаються скомпрометувати облікові записи журналістів та медіаресурсів, щоб згодом використовувати їх у кампаніях дезінформації

Протягом 2024 року найбільше атак росії зазнавали критично важливі для оборонного сектору України об’єкти і сам сектор оборони. 

Серед основних цілей росіян є шпигунство та здобуття чутливої інформації, яка могла б вплинути на хід бойових дій. 

У 2025 році цілі росіян залишаються незмінними, додають в Держспецзв’язку. рф продовжує атакувати українську інфраструктуру.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Агентський договір та оподаткування доходу ФОП-платника ЕП

Inna Sharova 20 червня 2025 12:36

Порівняння податкових систем: Польща, Литва, Латвія, Естонія – де вигідніше відкривати власний бізнес у 2025 році?

Ірина Качмарчик 20 червня 2025 11:30

Літній криптопортфель: які активи тримати в спокійний сезон

Іван Павловський 19 червня 2025 10:09

Ментальне здоров’я в умовах турбулентності

Роман Крючок 20 червня 2025 14:27

Чому корпоративний мерч важливий і як вибрати надійного постачальника: практичний гайд від IdeaSoft

Поліна Борисова 20 червня 2025 14:16