Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кібератаки на держоргани, відновлення мобільного зв'язку, кількість Starlink в Україні: головне з брифінгу голови Держспецзв'язку Юрія Щиголя

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
18 січня 2023 4 хвилин читання

У вівторок, 17 грудня, у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» відбулася пресконференція голови Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Юрія Щиголя. Він озвучив деякі дані стосовно кібербезпеки державних органів та стану зв'язку в Україні.

За словами посадовця, щодня на держоргани України здійснюють тисячі кібератак, серед них від 5 до 40 потужних DDoS-атак високого рівня. За минулий місяць спеціалісти СЗДІ (Системи захищеного доступу державних органів до мережі інтернет) загалом відбили 395 таких атак. Також у грудні вони зафіксували понад 170 тис. спроб експлуатації вразливостей на державних інформаційних ресурсах.

Окрім держорганів, цілями для атак стають підприємства сфери енергетики, телекомунікацій, інформаційних технологій, фінансовий сектор, логістика, сектор безпеки та оборони. Щодня спостерігається 200-300 кіберінцидентів у приватному секторі. За більшістю цих атак стоять російські хакери.

Найпоширенішою практикою російських хакерів є розсилання шкідливих програм, що крадуть облікові дані користувачів або знищують інформаційні системи. Для цього активно використовують листи електронної пошти зі шкідливими посиланнями та вкладеннями. Подібні атаки становлять майже чверть від загальної кількості нападів і можуть бути частиною комплексних потужних операцій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Однією з ключових функцій Держспецзв'язку під час війни є забезпечення доступності мобільного зв'язку. За словами Юрія Щиголя, цей показник становить приблизно 77%, враховуючи доступність базових станцій у регіонах, де тривають активні бойові дії. А за місяць-півтора цей показник наблизиться до 100%. Для порівняння: після перших масованих ракетних обстрілів в Україні не працювало майже 60% базових станцій мобільних операторів.

Найскладніша ситуація натепер у Запорізькій (доступно 47,6% базових станцій) та Донецькій (доступно 39,3% базових станцій) областях. Відсутня статистика щодо Луганської області, оскільки вона майже повністю окупована.

Окрім цих областей, перебої у роботі мобільного зв'язку можуть відчувати в Одеській та Черкаській областях, що зумовлено відключенням електроенергії. На Херсонщині після деокупації вже відновили 20% базових станцій, що працювали в регіоні до повномасштабного вторгнення.

Від початку повномасштабного вторгнення телеком-провайдери відновили понад 3,2 тис. км оптоволоконних ліній, поновили роботу 1,2 тис. базових станцій та побудували понад 1,5 тис. нових. Посилюється також енергонезалежність інфраструктури. Натепер у телеком-провайдерів є приблизно 1 тис. генераторів, щоб підтримувати автономну роботу у разі блекауту. Також вони замовили ще майже 4 тис. генераторів, які постачатимуть до України, у міру того як їх вироблятимуть.

«Оператори забезпечують резервним живленням не тільки базові станції, а й усі підсистеми мережі, а це десятки тисяч обʼєктів. Натепер усі основні елементи мереж операторів зарезервовані», — наголосив очільник Держспецзв'язку.

За його словами, в Україні працюють понад 25 тис. терміналів супутникового інтернету Starlink. Це робить нашу країну другою після США з використання цієї послуги.

«Завдяки міжнародним партнерам ми отримуємо необхідне обладнання, яке вони передають напряму операторам, державним органам. Дякуючи підтримці компанії SpaceX, роботі команди віцепрем'єра, яка спілкується з Ілоном Маском майже 24/7, ми маємо вже понад 25 тис. Starlink в Україні. Ми є країною, яка має після США найбільшу кількість Starlink. І це дає нам перевагу», — розповів Юрій Щиголь.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Скільки українських територій вдалося розмінувати

Владислав Паливода 9 годин тому

Німецькі FFG та Quantum Systems будують на заході України центри обслуговування військової техніки

Максим Красіков 11 годин тому

Нігерійські шахраї відкривають hustle academies, де навчають цифрових афер

Олександр Тартачний 18 годин тому

Україна втілює військові інновації швидше за США

Анастасія Ковальова 19 вересня 2024 12:56

Українські зенітні дрони розвивають швидкість до 325 км/год

Вікторія Рудзінська 16 вересня 2024 20:51