Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кейс «Полуничка»: редизайн сайту інтимних товарів, або Як збільшити конверсію на 100%

Денис Студенніков
Денис Студенніков COO and Head of UX/UI Department у Турум-бурум
27 жовтня 2023 10 хвилин читання

Як створити клієнтоорієнтований інтерфейс на різних пристроях і збільшити конверсію на 100%, якщо йдеться про магазин інтимних товарів? Як подбати не лише про юзабіліті сайту, але й про психологічний комфорт користувачів? На прикладі кейсу «Полуничка» ми розглянемо особливості ніші інтимних товарів та рекомендації «Турум-бурум», які допомогли бізнесу збільшити прибуток удвічі.

Про проєкт: особливості та завдання кейсу

«Полуничка» — одна з найпопулярніших мереж секс-шопів в Україні. За 17 років на ринку компанія відкрила 65 фізичних магазинів у 20 містах 16 областей країни. Асортимент магазину налічує понад 10 тисяч товарів, левову частку яких мережа постачає напряму з Європи, Америки та Азії від найпопулярніших виробників ніші.

Пандемія COVID-19 та розвиток цифрових технологій зумовила збільшення попиту на онлайн-купівлю, а через те що сайт магазину був застарілим і не транслював цінності, переваги та різноманітність послуг компанії, бізнес мав низькі показники KPI. Саме тому власники мережі звернулися до «Турум-бурум» із запитом створити інтерфейс сайту, який задовольнить вимоги клієнтів і бізнесу. 

Завданням «Турум-бурум» було створити клієнтоорієнтований інтерфейс з урахуванням особливостей ніші інтимних товарів, який:

 • буде доступним на різних пристроях;
 • відповідатиме чинній айдентиці бренда;
 • підкреслить переваги компанії;
 • дозволить скоротити користувацький шлях;
 • не викликатиме відчуття сорому та дискомфорту в користувачів, особливо нових;
 • матиме інтуїтивну навігацію та зрозумілий інтерфейс;
 • доречно презентуватиме доступний товар.

Редизайн сайту «Полуничка» за mobile-first підходом

На початку 2023 року 63% усіх онлайн-замовлень у світі оформили через мобільні телефони. Окрім того, за результатами UX-аудиту та даними аналітики, трафік з мобільних пристроїв на сайті «Полуничка» переважає над десктопом, тож можливість оформити замовлення онлайн на ходу є надважливою.

Але попередня версія сайту мережі «Полуничка» не була адаптована до мобільних пристроїв, тому бізнес втрачав частину потенційних клієнтів і мав великий показник виходів.

Врешті ми обрали mobile-first підхід для редизайну сайту мережі магазинів інтимних товарів — проєктування інтерфейсу з першочерговою орієнтацією на мобільні пристрої.

Переваги mobile-first дизайну:

 • оптимізація контенту під обмежений дисплей;
 • зручна навігація завдяки врахуванню усіх обмежень мобільної версії сайту;
 • швидке завантаження сторінок;
 • скорочення користувацького шляху.

Особливості ніші 18+: що враховувати під час створення адаптивного дизайну

Враховуючи делікатність теми товарів для дорослих, важливо було створити інтерфейс сайту, який не викликатиме почуття сорому та ніяковіння у користувачів.

Тому абсолютним табу було використання відвертих зображень, непристойні описи та раптові яскраві поп-апи з продукцією.

Нижче — деякі з ключових порад «Турум-бурум» для мережі «Полуничка», які допомогли створити клієнтоорієнтований інтерфейс та збільшити конверсію бізнесу на 100%.

Підтримуємо упізнаваність бренда

Згідно з дослідженням Sales Benchmark Index, 78% споживачів стверджують, що більш охоче купують продукцію компаній, яких вони знають і яким довіряють. Бренд «Полуничка» вже 17 років на ринку і за цей час здобула велику базу лояльних клієнтів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Тому для збереження впізнаваності було важливо органічно імплементувати вже звичні для компанії логотип, кольори та загальний стиль у новий дизайн сайту. Враховуючи те, що колірна гама відіграє одну з найбільших ролей у встановленні емоційного зв’язку з клієнтами та навіть може збільшити лояльність користувачів на 80%, для інтерфейсу ми обрали лаконічне поєднання червоного та білого, що відповідає айдентиці мережі «Полуничка».

Інтер’єр одного з магазинів мережі «Полуничка» Інтер’єр одного з магазинів мережі «Полуничка»
Головна сторінка інтернет-магазину мережі «Полуничка» після редизайну в мобільній версії сайту в стилістиці бренда Головна сторінка інтернет-магазину мережі «Полуничка» після редизайну в мобільній версії сайту в стилістиці бренда

Акцентуємо на експертності 

Для того, щоб продемонструвати високу конкурентоспроможність, ми додали стилістично прості, але інформативні блоки з перевагами мережі «Полуничка» на головну сторінку сайту.

Блоки з перевагами компанії  Блоки з перевагами компанії 

Завдяки цьому ми збільшуємо лояльність клієнтів до бренду та сприяємо зниженню bounce rate.

Важливо. Якщо бренд має певні переваги – їх підкреслюємо, транслюємо, але у жодному разі ці переваги не вигадуємо. Інакше матимете абсолютно зворотний ефект: зниження довіри, зменшення кількості повторних покупок, низьку конверсію. Адже за статистикою 30% покупців припиняють робити покупки в конкретному магазині після навіть одного негативного досвіду.

Завойовуємо довіру

Конфіденційність та анонімність — ось чого прагне більшість відвідувачів магазинів інтимних послуг. Тому для досягнення високих показників KPI бізнес має забезпечити ці вимоги, а інтерфейс сайту — проінформувати про це відвідувачів. 

Тому ми додали на головну сторінку сайту яскраві банери з новинами та новинками онлайн-магазину, які крім іншого містять інформацію про 100% конфіденційність та безкоштовну доставку. Таким чином дбаємо про потенційних користувачів, яким не доведеться витрачати свій час на пошуки такої інформації та, відповідно, покращуємо користувацький досвід. 

Також банери виконують такі функції:

 • слугують додатковими точками входу;
 • заохочують користувачів просуватися далі по сайту;
 • привертають увагу потенційних клієнтів і викликають додатковий інтерес.
Імплементація блоку з яскравими та інформативними банерами в інтерфейс сайту мережі «Полуничка» Імплементація блоку з яскравими та інформативними банерами в інтерфейс сайту мережі «Полуничка»

Пояснили, що саме гарантує магазин, коли вказує на конфіденційність своїх послуг – додали блок-нагадування із детальним роз’ясненням на сторінках товару. Адже це одна із ключових сторінок, на яких користувачі ухвалюють рішення про здійснення покупки.

Інформування користувачів про гарантовану конфіденційність на сторінці товару Інформування користувачів про гарантовану конфіденційність на сторінці товару

Важливо. Згідно з дослідженнями, 79% покупців надають перевагу магазинам із безкоштовною доставкою. Тому така опція може допомогти значно збільшити лояльність клієнтів та конверсію онлайн-магазину. Тож якщо ви таку послугу пропонуєте, то обов’язково проінформуйте про це користувачів.

4. Забезпечуємо зручний та швидкий пошук товарів

Наступним важливим кроком для створення клієнтоорієнтованого сайту інтимних товарів є імплементація в інтерфейс зручного меню зі зрозумілою категоризацією. Зважаючи на це, ми додали:

 • розкривне бургер-меню з основними точками входу; 
 • опцію пошуку товару з підказками;
 • зручне сортування за різними критеріями.

Цим самим ми спростили пошук потрібного товару для покупців та заохотили їх до оформлення замовлень в цьому інтернет-магазині

Процес пошуку потрібного товару після редизайну сайту Процес пошуку потрібного товару після редизайну сайту

Також на головній сторінці імплементували окремі ілюстративні блоки з кастомними зображеннями, які є альтернативою текстовому меню вгорі сторінки. Таким чином, якщо користувач не визначився з категорією, яка його цікавить, на початку свого знайомства з магазином, банери можуть допомогти йому з цим на наступних етапах. 

Блоки з кастомними зображеннями, які є альтернативою текстовому меню Блоки з кастомними зображеннями, які є альтернативою текстовому меню

Забезпечуємо швидке та анонімне оформлення замовлення

23% людей здійснюють онлайн-покупки знаходячись на робочому місці. Для того, щоб охопити цю категорію покупців, а особливо в ніші 18+, необхідно забезпечити легке оформлення замовлення за мінімальну кількість часу. Нашою задачею було розробити інтерфейс, який би не відволікав і не відлякував клієнтів від здійснення цільової дії – оформлення замовлення.

Особливу увагу ми приділили створенню зручного та зрозумілого кошика та чекауту. Кожен із цих етапів уміщений в одну сторінку та містить мінімальну кількість блоків для заповнення.

Враховуючи те, що 30% респондентів надають перевагу онлайн-покупкам саме через можливість легкого та швидкого оформлення замовлення, ми дозволили відвідувачам купувати товар без авторизації. На цьому етапі ми також нагадуємо клієнту про безкоштовну доставку та гарантовану конфіденційність, щоб заохотити до покупки, якщо користувач досі має сумніви.

Чекаут в мобільній версії інтернет-магазину «Полуничка» після редизайну сайту Чекаут в мобільній версії інтернет-магазину «Полуничка» після редизайну сайту

Таким чином ми дбаємо про почуття користувачів, демонструємо свою турботу про них і тим самим підвищуємо лояльність клієнтів до бренду та оптимізуємо конверсію бізнесу.

Що в результаті

Якісний сайт не конкурує з офлайн-бізнесом, а допомагає створити дієву синергію для охоплення більшого кола користувачів. Саме такого результату нам вдалося досягти завдяки створенню адаптивного дизайну сайту «Полуничка» з урахуванням особливостей ринку інтимних товарів. 

Здійснивши проєктування інтерфейсу з першочерговою орієнтацією на мобільні пристрої, ми:

 • забезпечили оптимізацію інтерфейсу під усі види пристроїв;
 • допомогли вже відомому офлайн-магазину охопити аудиторію мобільних та онлайн-покупців;
 • збільшили впізнаваність бренду;
 • розробили інтуїтивну навігацію та швидке оформлення замовлення покупцями;
 • подбали про психологічний комфорт відвідувачів сайту;
 • підкреслили переваги бренду над конкурентами.

Як результат після впровадження рекомендованого дизайну:

 • кількість користувачів сайту «Полуничка» виросла на 61,53%;
 • кількість користувачів, що повертаються збільшилась на 1,5%; 
 • кількість сесій для повторних користувачів зросла на 3,5%;
 • коефіцієнт конверсії сайту збільшився на 100%: для нових користувачів коефіцієнт зріз у 2,5 рази, для користувачів, які повернулися, у 1,5 рази.

Такі результати свідчать про те, що після редизайну онлайн секс-шопу «Полуничка» користувачі стали швидше орієнтуватись на сайті та знаходити потрібний для себе товар, що призвело до збільшення кількості завершених покупок. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 7 годин тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 16 годин тому

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Як забезпечити стабільність і безперервність роботи онлайн-магазину під час сезону знижок?

Maris Sperga 22 липня 2024 07:40

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28