Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як пришвидшити роботу з розсилками у п’ять разів: кейс BUKI

Valeriia Shudryk
Valeriia Shudryk Контент-маркетолог в CDP eSputnik
18 квітня 2024 6 хвилин читання

Часто бізнеси стикаються з проблемою, коли наявні маркетингові інструменти перестають відповідати їхнім потребам. А переїзд до іншої системи здається складним викликом, який потребує значних ресурсів. Так це чи ні, залежить від багатьох чинників, зокрема від складності продукту та завдань. У цьому кейсі ділимося досвідом міжнародної компанії BUKI зі зміни маркетингової платформи. Розповімо, які виклики зʼявилися у процесі та які результати отримали. 

Про проєкт

BUKI — платформа для пошуку репетиторів із сотень предметів. Компанія заснована в Україні у 2014 році, працює у семи країнах: Україні, Польщі, Казахстані, Нігерії, Іспанії, Мексиці та США. На сайтах BUKI зареєстровано 110 000+ репетиторів із 200+ предметів, платформою користуються понад 1,2 млн учнів.

Причини зміни платформи

Компанія стрміко розвивається, тому ростуть і маркетингові запити команди. З часом сервіс розсилки перестав задовольняти всі потреби. 

Головний нюанс був у тому, що ми вже виросли як компанія з того, коли нам потрібен просто транзакційний сервіс. Ми хотіли щось зручніше для маркетолога. Платформу, де він може робити більше різних дій і не бути прив’язаним до розробки.
Світлана Клименко, маркетолог BUKI

Необхідність забезпечити автономність емейл-маркетингу

Цикл підготовки листів забирав багато часу різних спеціалістів і залежав від зайнятості розробників. Емейл верстали в сторонньому редакторі, завантажували в самописну адмінку, у якій розробники планували відправку. Повністю готовий email чекав 2-4 дні, поки його почнуть відправляти підписникам. Якщо ж відділ розробки був надто завантажений, то розсилка могла стартувати через 1-2 тижні. Через це було майже неможливо запускати контент-стратегії ситуативного маркетингу.

Спрощення керування кампаніями

Найменші зміни, наприклад, в умовах відправки тригера, потребували залучення розробників. Залежно від їхньої зайнятості, на зміни доводилося чекати від 7 днів. Додаткового часу потребували і тестування. Для стандартного A/B-тесту з поділом сегмента контактів навпіл і відправкою різних варіантів листа розробникам потрібно було працювати з кодом.

Тому ще одним важливим стимулом перенести розсилки на платформу клієнтських даних eSputnik було прагнення надати маркетологу більше свободи для керування промо і транзакційними кампаніями. 

Використання додаткових каналів і аналітики

Команда BUKI шукала платформу з можливістю використовувати різні direct-канали в одній системі. Це дозволило б не розпорошувати бюджет на різні сервіси і підключати нові канали без проблем і зайвих зусиль розробників. Крім того, у попередньому сервісі бракувало поглибленої аналітики.

Особливості переїзду проєктів BUKI на eSputnik

Команда BUKI вирішила переносити всі комунікації в CDP eSputnik по кожній країні окремо: 6 сайтів на проєкті BUKI і 3 сайти на проєкті BUKI School.

Почали процес з українського сайту, переїзд зайняв 4 місяці. На цьому проєкті команди BUKI та eSputnik відпрацювали схему, тому перенесення комунікацій для інших країн відбувалось швидше – 1-1,5 місяці.

Етап 1. Перенесення email-шаблонів в eSputnik

Цей етап був найбільш трудоємкий для BUKI, оскільки всі листи потрібно зверстати заново (адже вони були створені розробниками за допомогою коду в адмінці). Крім того, не завжди шаблони можуть відповідати стандартам адаптивності. Під час переїзду маркетолог компанії оновлював дизайн емейлів.

Етап 2. Створення сценаріїв тригерних розсилок

Необхідно було відтворити логіку відправки тригерних листів і перевірити, щоб з бекенду компанії в CDP правильно надходили івенти, які запускають сценарії. Також потрібно було створити в редакторі eSputnik самі сценарії.

Етап 3. Верифікація доменів

Інколи процес верифікації доменів потребує більше уваги й часу, ніж можна прогнозувати.

Для нас неочікувано складним виявився момент з верифікацією доменів і внесенням нових записів. Іноді вони конфліктували, тому що їх дуже багато. Треба було або щось прибирати, або вигадувати специфічний запис.
Світлана Клименко, маркетолог BUKI

Етап 4. Перенесення бази й перші розсилки

Базу контактів переносили на eSputnik паралельно з процесом верифікації домену, коли вже майже все було готово для старту першої розсилки. Після переносу команда BUKI ретельно перевірила:

 • коректність відправки; 
 • відстежування скарг користувачів щодо несвоєчасного надходження повідомлень.

Зараз компанія готує листи одразу в редакторі eSputnik, що значно економить час та ресурси. 

Як підготуватися до переїзду на нову платформу: поради BUKI

Світлана Клименко, маркетолог компанії, поділилася порадами, як підготуватися до комплексного переносу комунікацій на нову платформу:

 • 1
  Чітко визначте цілі, яких компанія або маркетингова команда хоче досягти завдяки зміні платформи. Тоді легше зрозуміти, яка саме функціональність потрібна, і обрати відповідний сервіс. Уже після переїзду буде простіше аналізувати результати — яких цілей досягнули, а яких ні.
 • 2
  Потрібно спланувати етапи переїзду. Якщо не знаєте, як починати і чого очікувати, можна додатково прочитати історії міграції на CDP eSputnik компаній “Книгарня “Є” та 7eminar. Дослідіть ці приклади та використайте описаний досвід для свого бізнесу. Однак пам’ятайте, що етапи переїзду для кожної компанії мають особливості, бо кожен бізнес є унікальним.
 • 3
  Визначте приблизні строки реалізації кожного етапу переїзду. Раджу більш-менш реалістично оцінити час, тому що в мене деякі етапи тривали трохи довше, ніж я розраховувала. Закладайте час не за оптимістичним, а реалістичним чи навіть песимістичним сценарієм.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Криптореволюція. Як українці відтепер зможуть законно купувати біткоїни на «Prozorro.Продажі»

Дмитро Бойко 9 годин тому

Як запітчити медіа на кшталт Tech.eu та Reuters: 11 порад від журналістів

Катя Бохинська 11 годин тому

Працевлаштування та освіта: як допомогти ветеранам?

Olga Sukhorukova 12 годин тому

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 16 годин тому

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 27 травня 2024 18:00