Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримати удвічі більше продажів від тригера «День народження» завдяки таргетованому віджету: кейс аdidas

Valeriia Shudryk
Valeriia Shudryk Контент-маркетолог в CDP eSputnik
20 березня 2024 5 хвилин читання

Тригер «З днем народження!» — мастхев для e-commerce у комунікаціях з аудиторією. Він не залежить від сезону, допомагає реактивувати сплячих клієнтів та приносить стабільний дохід.

У цьому кейсі я розповім, як бренд аdidas подвоїв продажі від тригера «З днем народження!» завдяки впровадженню віджетів. Роботу виконували маркетологи агенції Omnicore на функціональності CDP eSputnik. Час реалізації рішення: 1 година. 

Про проєкт для аdidas

аdidas — світовий лідер із продажів спортивних товарів. Сайт adidas.ua має аудиторію 200 тис., з яких 60% активні. 

Від 2021 року компанія користується омніканальною CDP eSputnik для організації direct-комунікації з аудиторією. За час роботи аdidas визначив оптимальні для своєї аудиторії канали:

 • email;
 • web push;
 • віджети.

Для якісної автоматизації комунікації з клієнтами компанія використовує тригери: «Зниження ціни на товари у кошику», «Зниження ціни на схожі товари з wishlist», «Новинки на сайті» та інші.

Завдання проєкту для аdidas

Сценарій «З днем народження!» у комунікаційній стратегії бренда працює стабільно і приносить 4% продажів від усіх тригерів. 

Мета: збільшити продажі тригера «З днем народження!».

Лист «З днем народження!» Лист «З днем народження!»

Рішення

Щоб покращити результати, вирішили розширити ланцюжок і комунікувати з тими, хто проігнорував святкову кампанію. Якщо клієнт не здійснив покупку, аdidas продовжував спонукати його протягом тижня після дня народження.

До наявного тригерного сценарію «З днем народження!» додали:

 • таймер на 12 днів;
 • перевірку, чи здійснював контакт замовлення протягом цих 12 днів;
 • додатковий email із нагадуванням, якщо контакт не оформив замовлення.
 • новий канал комунікації — віджети.
check-icon
Віджети — це

додаткові елементи інтерфейсу сайту, завдяки яким можна показувати відвідувачам важливий контент, залучати їх до взаємодії, збирати контакти, фідбек і додаткові дані тощо.

Для розширення ланцюжка створили інформер у вигляді плаваючого вікна. Це легко зробити у drag-n-drop конструкторі: елементи додаються перетягуванням та просто налаштовуються.

Конструктор віджетів Конструктор віджетів

Наступний крок — вибір сегмента для відображення інформера. У налаштуваннях показу необхідно обрати групу контактів, які відповідають певним умовам.

Для віджета adidas налаштували такі умови:

 • усі конакти з email;
 • день народження сьогодні, вчора, 2-7 днів тому.

Не показували відвідувачам, які:

 • не вказали дату дня народження;
 • зробили покупку протягом останніх 7 днів.
Створення групи контактів Створення групи контактів

Платформа клієнтських даних eSputnik дає можливість показувати (або не показувати) віджети на умовні групи, які можуть формуватися в режимі реального часу. Ця функціональність дозволяє робити точніші пропозиції, які з більшою ймовірністю зацікавлять конкретну людину і приведуть до конверсії.

Крім таргетування на конкретні сегменти, для кожного віджета можна детально налаштувати загальні умови показу на сайті. Для віджета “З днем народження” обрали такі:

 • показувати один раз на день;
 • лише обраному сегменту;
 • відвідувач пробув на сайті 5 секунд;
 • врахувати чергу з витримкою інтервалу тиші, щоб не показувати багато віджетів протягом певного часу;
 • показувати на всіх пристроях;
 • на всіх сторінках;
 • не обмежувати за геолокацією.

Щоб переконатися в тому, що віджет відображається коректно, в CDP можна протестувати на сайті умови показу та зовнішній вигляд.

Віджет на сайті Віджет на сайті

“Віджети — це дуже крута ідея. Раніше для реалізації схожих рішень потрібен був розробник і дуже багато часу. А в умовах війни, коли заплановані активності можуть в будь-який момент перенести або скасувати, це було б взагалі нерентабельно. Подобається, що функціональність постійно розвивається. Хотілося б швидше побачити можливості гейміфікації, бо зараз на ринку дуже важко знайти якісні сервіси за доступною ціною”,  еmail-маркетолог Omnicore.

Для показу віджетів необхідно лише встановити на сайт універсальний скрипт, який використовується і для вебтрекінгу.

Результати

За період користування новим рішенням (з липня по грудень 2023 року), adidas отримав такі результати:  

 • Розширення ланцюжка для нагадування клієнтам про знижку до дня народження збільшило продажі з тригера майже вдвічі — на 46%.
 • Віджет генерує приблизно 40% продажів цієї кампанії.

Саме таргетування віджетів дозволяє робити влучні пропозиції, які приносять бізнесу конверсії. Якщо порівняти віджет adidas «З днем народження!» з рештою віджетів, його CTR вищий на 37%. Крім того, конверсія у продаж таргетованого віджета вища більш ніж у три рази.

Висновки

Кейс adidas свідчить, що завжди є можливість покращити роботу тригерів: додати нові канали, збільшити кількість комунікацій, сегментувати аудиторію. 

Використання віджета до дня народження клієнтів — лише одна з багатьох дієвих стратегій. Таргетування віджетів на сегменти контактів з використанням клієнтських даних дозволяє максимально персоналізувати ваш сайт і пропозиції. А це відображається на задоволеності покупців і загальній конверсії. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00