Катерина Черногоренко: «Прямо зараз наша команда тестує відстрочки у «Резерв+»
Виступаючи на конференції Ukraine Tech Conference, яку організували Європейська Бізнес Асоціація та Diia.City.Union, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла про подальший розвиток застосунку «Резерв+». SPEKA відібрала головне з її доповіді.
Про «Резерв+»
«Резерв+» — це наймасовіший цифровий продукт Міноборони, який не закритий, не у військовому периметрі, а доступний громадянам. Рік тому, коли мене призначили, у мене було перше питання — чому люди, військовозобов’язані, не мають доступу до своїх даних у реєстрі «Оберіг»? «Оберіг» — це основний реєстр даних про військовозобов’язаних, де відбуваються всі оновлення, бронювання, відстрочки.
Ніхто не давав доступ, можливо, лише комусь частково відкривали. Оскільки я прийшла з культури Мінцифри, де ми чотири роки будували електронні сервіси, відкритість даних громадян — це для нас майже релігія. Перше, що я запитала, — коли ми зможемо надати доступ нашим громадянам, військовозобов’язаним до набору даних, які про них вносить оператор ТЦК. На що отримували різні відповіді, але ми одразу запропонували ідею про те, що можемо сформувати можливість завантажити електронний військово-обліковий документ з можливістю просканувати QR-код.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Це повторення архітектури ковід-сертифіката, тому що я робила ковід-сертифікат у межах Мінцифри. Ми дуже швидко (18 травня 2024 року. — Ред.) запустили «Резерв+», щоб можна було оновлювати свої контактні дані.
Рівно через місяць, 18 червня, ми запустили електронний військово-обліковий документ. Натепер у «Резерв+» 3,5 млн користувачів — це як три міста-мільйонника.
По штату у нас 603 людини, працює фактично — 408. Це досить велика команда і великий виклик як для управлінця, особливо в умовах державного сектору.
Про онлайн-ТЦК та відстрочки у «Резерв+»
З електронно-військовим обліковим документом ми далі спроєктували продукт як еволюцію до онлайн-ТЦК, хоча нам не дуже подобається це формулювання, оскільки ми хочемо просто альтернативну точку онлайн, де громадянин або громадянка зможуть напряму спілкуватися з системою, запитуючи дані в відповідних реєстрах, набувати всі статуси, які є потрібні, без офлайн візитів до ТЦК.
Достатньо тривалий час ми отримували фідбек від громадян про те, що мало того, що це відволікає тебе від роботи, від того, що ти можеш контриб’ютити в економіку свою компанію, маєш кудись їхати, стояти в черзі і так далі. Але ж ти повинен мати у цифровій державі альтернативу — як це зробити онлайн! Так з’явилась ідея оформлення відстрочок через «Резерв+».
Просто зараз наша команда тестує типи відстрочок, які ми хочемо найближчим чином заревізити у «Резерв+». Це студенти денної форми навчання або люди з інвалідністю.
Про онлайн-рекрутинг
Днями ми запускаємо онлайн-рекрутинг, тому що зараз достатньо складно отримати можливість укласти контракт з бажанням людини долучитися до лав ЗСУ. І це буде дуже сучасна функція, щоб залучати найкращих людей, найкращих громадян, які ініціюють зі свого боку рекрутинг. Ця функція у «Резерв+» буде виглядати як можливість отримати інформацію про вакансії, дані про бригаду і командира.