Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Майже половина компаній ЄБА відновили повноцінну роботу

Марія Макуха
Марія Макуха Редакторка стрічки новин
3 червня 2022 4 хвилин читання

Майже половина (47%) компаній Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) вже повністю відновили роботу. Минулого місяця таких було 28%. Решта працюють з певними обмеженнями або частково. Зокрема, серед таких компаній 37% обмежили географію присутності, 17% працюють онлайн, а 16% були вимушені закрити частину офісів, торгових точок чи відділень. Про це свідчать результати опитування, що провела асоціація.

Серед компаній, що раніше призупиняли свою роботу, вже 17% її повністю або частково відновили. І лише 3% компаній взагалі не працюють. Місяць тому не працювали 4% бізнесу, а у березні — 29%.

Виплата заробітніх плат

Кількість компаній, що виплачують зарплату своїм співробітникам у повному обсязі, дещо зросла і становить натепер 63%, ще 25% роблять додаткові або авансові виплати. Втім, 13% були змушені скоротити розмір зарплат, а 9% відмовитися або зменшити бонуси. У неоплачувану відпустку змушені відправляти персонал 4% компаній, дещо зросла кількість компаній, що вдаються до скорочень, тепер таких 8% (минулого місяця було 3%).

Допомога армії та гуманітарна підтримка

Бізнес продовжує виділяти ресурси на допомогу армії та гуманітарну підтримку майже у тих самих обсягах, що і на початку повномасштабної війни. Так, по 47% компаній продовжують постачати продукцію та підтримувати своїх працівників, що пішли до лав ЗСУ чи тероборони. Ще 44% допомагають фінансово, 25% — послугами, 18% — медикаментами чи засобами захисту/оборони.

Фінансові резерви бізнесу

Майже незмінною залишається оцінювання бізнесом своїх фінансових резервів. Третина компаній, а саме 34%, оцінюють свою фінансову стійкість у шість місяців, 20% вважають, що протримаються кілька місяців, інші 20% — рік, і ще 19% вистачить фінансових резервів на понад рік. У 5% фінансові резерви вже вичерпались, тоді як минулого місяця про це повідомляли 3% бізнесів. У фінансових питаннях компанії розраховують здебільшого на власні сили. Так, 92% компаній не користувалися державними чи міжнародними програмами для підтримки свого бізнесу.

Втрати внаслідок воєнних дій

Бізнес також продовжує повідомляти про втрати, що, на жаль, щомісяця зростають внаслідок воєнних дій. Так, 100 днів активної фази війни завдали втрат до $1 млн для 48% компаній, ще 37% зазнали втрат в діапазоні $1-10 млн і 12% повідомляють про втрати понад $10 млн. Жодних втрат не зазнали тільки 2% бізнесів. При цьому 42% компаній асоціації повідомляють про втрати майна чи інших активів безпосередньо внаслідок бойових дій.

Прогнози на майбутнє

Хоча сьогодні прогнозувати надзвичайно складно, 70% директорів все-таки очікують негативну динаміку свого бізнесу до кінця 2022 року, інші 15% вважають, що вона не зазнає змін, а 11% сподіваються на зростання бізнес-показників. Нагадаємо, торік 83% директорів прогнозували зростання свого бізнесу у 2022 році і лише 2% очікували погіршення стану справ. Війна внесла прикрі корективи у плани майже двох третіх компаній асоціації.

Більшість компаній не планують цього року суттєвих змін у своїй команді або у розмірі зарплат, про це повідомляють 48% та 58% відповідно. Водночас 45% компаній можуть вдатися до скорочень, а 15% до зменшення зарплат. Хоча є й позитивні тенденції: 6% бізнесів планують наймати нових людей цього року, а 23% збираються поступово збільшувати зарплати персоналу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 13 годин тому

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 15 годин тому

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49