Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ЄC надасть Україні 9 млрд євро макрофінансової допомоги

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
21 червня 2022 2 хвилин читання

ЄC до кінця тижня затвердить позику у 9 млрд євро у межах макрофінансової допомоги Україні, пише Bloomberg.  

Рішення мають ухвалити у четвер-п'ятницю у Брюсселі під час зустрічі лідерів ЄС. Також там обговорюватимуть план повоєнного відновлення України та її заявку на членство в Європейському Союзі.  

Повыдомляють, що програма макрофінансової допомоги складатиметься з позик на 25 років із відстроченням платежів на 10 років. При цьому відсотки за позиками покриватимуть з бюджету ЄС.

Більшість суми, 8 млрд євро, нададуть держави-члени ЄС, решту покриють з бюджету об'єднання. Перший транш Україна має отримати вже цього літа, а до кінця року — ще три-чотири перекази.

Очікують, що перед Україною висунуть певні вимоги щодо контролю за витрачанням коштів і запобіганню їхньому розкраданню.

Спершу планувалося, що фінансова допомога надійде раніше, але узгодженості не вдалось досягти через різні позиції країн та органів ЄС. Наприклад, Єврокомісія наполягала на формі позики, тоді як Німеччина стверджувала, що допомогу слід надати у формі грантів, щоб не збільшувати навантаження на український бюджет.  

Деякі країни, зокрема Словаччина, сумнівалися в ефективності позик, а Данія стверджувала, що надання грантів може підірвати репутацію Києва на фінансових ринках.

Україна неодноразово використовувала макрофінансову допомогу ЄС. У травні держава отримала останні 600 млн євро з попереднього пакета екстреної допомоги в 1,2 млрд євро. 

Раніше SPEKA повідомляла, що від початку війни до червня 2022 року міжнародні партнери надали Україні $6,8 млрд. 20% від цієї суми становлять грантові кошти. Втім, цієї допомоги недостатньо. За даними Кабміну, Україна потребує $5 млрд щомісяця.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що дає Україні статус кандидата в ЄС

Олександр Тартачний 20 годин тому

Європарламент підтримав рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталія Миронова 23 червня 2022 13:24

Усі країни-члени ЄС мають узгодити статус кандидата для України

Наталія Миронова 21 червня 2022 11:07

Чорно-білі фото як протест проти насильства: як соцмережі підтримували Стамбульську конвенцію та чому саме ч/б фото стали символом боротьби жінок

Катерина Венжик 20 червня 2022 15:45

85% українських мігрантів декларують доброзичливе ставлення до себе — дослідження

Олександр Кульбачний 17 червня 2022 21:04