Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ізраїльсько-український альянс – про те, чому Ізраїль дедалі частіше обирає українських розробників

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
3 лютого 2022 4 хвилин читання

За даними асоціації IT Ukraine, за 2021 рік експорт українських комп'ютерних послуг збільшився на 24,7% — до $6,8 млрд. На четвертому місці серед країн-експортерів в сфері IT знаходиться Ізраїль, поступаючись лише США, Великій Британії та Мальті. 

За останні роки обсяг IT-експорту з України до Ізраїлю виріс майже втричі. Якщо в 2016 році тамтешні компанії експортували комп'ютерних послуг з України на $94 млн, то за результатами 2020 року цей показник склав $238 млн.

Українські розробники – на провідних ролях у багатьох ізраїльських компаніях, зокрема Payoneer, MyHeritage, Playtech, Wix, Playtika і Plarium. Щонайменше 20 ізраїльських компаній мають R&D в Україні.

SPEKA запитала у представників Ізраїльсько-українського альянсу, за що ізраїльські IT-компанії цінують українських розробників.

Чому Ізраїль обирає українських фахівців

Приблизно 45% ізраїльських технологічних компаній, які залучають міжнародні таланти, обирають Україну як один з основних напрямків офшорингу. Причина — швидкий розвиток технологічної екосистеми, потужна технічна освіта та великий кадровий резерв з 200 тис. спеціалістів індустрії ІТ-аутсорсингу.

Директорка Ізраїльсько-українського альянсу в Ізраїлі Анна Жарова говорить, що в Ізраїлі попит на аутсорс ІТ-послуг в Ізраїлі зростає. Деякі компанії незадоволені своїми нинішніми партнерами та приглядаються до українських компаній.

Директорка Ізраїльсько-українського альянсу в Ізраїлі Анна Жарова Директорка Ізраїльсько-українського альянсу в Ізраїлі Анна Жарова

"Увага ізраїльських компаній до України прикута завдяки кільком чинникам: схожий менталітет, однаковий часовий пояс, що полегшує комунікацію, наявність R&D-центрів глобальних компаній, наприклад, Microsoft, Huawei, Samsung, Siemens та Oracle. Це дозволяє розвивати кадри за міжнародними стандартами", — коментує вона.

Експертка додає, що не менш важливою є погодинна ставка українського інженера, яка значно менша за ізраїльську та ставку в Європі й США. 

Українські фахівці найкращі за параметром «ціна-якість», тому їхня пропозиція набагато вигідніша ізраїльським компаніям. Можлива економія — від 40% до 70%.

За словами директорки Ізраїльсько-українського альянсу в Україні Ольги Столярчук, серед переваг — масштаб та згуртованість української tech-спільноти, кластерів та організацій. Це свідчить про сильну та живу технологічну екосистему. Крім того, Україна є майданчиком для багатьох масштабних IT-заходів (iForum, Lviv IT arena, Agile Eastern Europe Conference) та конференцій. Це дозволяє українським IT-спеціалістам знайомитися з  міжнародним досвідом, стежити за трендами, а також заявляти про себе глобально.

Директорка Ізраїльсько-українського альянсу в Україні Ольга Столярчук Директорка Ізраїльсько-українського альянсу в Україні Ольга Столярчук

Україні можна легко знайти провідних експертів із ШІ, великих даних, блокчейну та кібербезпеки. Проривні технології (так звані disruptive technologies) також досить швидко з'являються на місцевому ринку. А відомі українські стартапи PetCube, Gitlab, YouTeam, People.ai, Grammarly залишаються працювати і на Україну, а ізраїльським компаніям дають можливість знайти справді унікальні таланти", — розповідає вона.

Чим ізраїльський ринок приваблює українські IT-компанії

Головні переваги експорту до Ізраїлю:

  • швидкий розвиток індустрії технологій та регулярні відкриті вакансії. Приблизно 5% позицій залишаються незакритими: бракує майже 15 тис. співробітників;
  • Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем, завдяки якій двостороння торгівля товарами зросла на 10% вже за 9 місяців 2021 року;
  • відсутність різниці у часі та регулярні авіарейси до Ізраїлю з України. З Києва до аеропорту Бен-Гуріон лише три години польоту. А отже, можна провести в Ізраїлі кілька зустрічей та повернутися додому того самого дня.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Через курс долара частка ІТ-експорту у червні впала на 7%

Євген Муджирі 11 серпня 2022 12:11

GlobalLogic: три нові офіси за кордоном і прогноз ІТ-експорту на 2022 рік

Роман Судольський 14 липня 2022 13:33

Зростання ІТ-експорту в 2022-му: завдяки чому українські айтівці тримають ринок?

Тимур Мустафа 5 липня 2022 15:30

Ізраїльський сервіс таксі Gett пішов з російського ринку

Наталія Миронова 1 червня 2022 10:33

Український IT-аутсорсер Intellias відкриває офіс у Сербії

Роман Судольський 26 січня 2022 13:55