Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Через російську криптовалютну біржу Garantex фінансують терористів ХАМАС

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
15 жовтня 2023 2 хвилин читання

Криптобіржа Garantex, незважаючи на західні санкції, переказує десятки мільйонів доларів у криптовалюті на рахунки бойовиків ХАМАС. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Торік США запровадили санкції проти московської криптобіржі, щоб запобігти спробам рф обійти фінансові обмеження, пов’язані з її вторгненням в Україну. Однак, згідно з даними торгів та джерелами видання, криптобіржа Garantex продовжує процвітати через рік. Російські користувачі досі активно використовують цю біржу. Нині її роль збільшується, стаючи важливим світовим каналом для відмивання коштів та фінансування бойовиків.

Зазначається, що палестинські бойовики частково фінансували свій напад на Ізраїль напередодні бойових дій 7 жовтня. Цифрові гаманці Ісламського джихаду, які приєднались до ХАМАС, отримали $93 млн через Garantex. У США ще у 2022 році Мінфін звітував, що прогалини у контролі за фінансовими злочинами на криптовалютних біржах можуть дозволити терористичним угрупованням зловживати ними. Те саме казав міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант.

росія використовує криптобіржу Garantex для конвертації рублів в інші валюти, здійснюючи цей процес з використанням готівки в офісах біржі. В результаті цієї операції вони одержують стейблкоїни, частина з яких прив’язана до долара США. Ці кошти можна потім перевести у готівку за кордоном за допомогою місцевої мережі партнерів.

За даними постачальника криптоданих Coinpaprika, у липні транзакції клієнтів на платформі становили приблизно $865 млн, що більш ніж утричі перевищує суму, яку вона обробила за місяць, коли до неї застосували санкції.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Анатолій Храпчинський про знищення А-50, готовність до F-16 та роль ударів БпЛА по росії

Олександр Тартачний 28 лютого 2024 09:00

Збройні сили України збили черговий літак А-50 окупантів

Сергій Коноплицький 23 лютого 2024 21:30

Sea Baby: що відомо про морські дрони, на які збирають 300 млн грн

Анна Нагорна 22 лютого 2024 14:15

Мобілізація — це не форс-мажор. ІТ-компанія не виплатила зарплату розробнику, який пішов воювати

Анна Нагорна 21 лютого 2024 16:45

ЄС оголосили війну хуситам Ємену

Максим Красіков 19 лютого 2024 13:13