Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

#ITislove. Наймиліші історії кохання в IT-спільноті

18 лютого 2023 10 хвилин читання

Чи буває кохання з першого погляду і на все життя? Як та де можна зустріти свою другу половинку? Чи реально стати ідеальної парою, працюючи та відпочиваючи разом 24 години на добу? На День святого Валентина українські айтівці розповіли SPEKA про свої історії кохання. 

#ITislove. Наймиліші історії кохання в IT-спільноті зображення 1 Намиліші історії кохання від ЕРАМ, AB Soft, SoftServe, P2H, Intellias

Дмитро та Валерія: під час війни важливі сімейні традиції

  • Валерія Михальцова — Lead Senior Software Engineer в ЕРАМ, випускниця EPAM University за напрямом Java. 
  • Дмитро Михальцов, після багаторічного досвіду в ресторанному бізнесі, пройшов шлях світчера і долучився до EPAM як Junior Java-розробник.
  • Пара разом п'ять років.

У студентські роки Валерія підробляла в одному зі столичних ресторанів. За кілька років випадково зустріла ексколегу з ресторану з друзями. Один із них згодом став чоловіком Валерії. Пара зустрічалася 2,5 роки, а для освідчення Дмитро обрав одну з найромантичніших локацій Києва — останній поверх хмарочоса з панорамним краєвидом на місто.

Від 2021 року обоє співпрацюють з ЕРАМ. Під час повномасштабного вторгнення родина лишалася у Києві. Робота в одній компанії змінила стиль життя пари. Дмитро і Валерія зізнаються, що у спільної роботи є як переваги, так і недоліки. 

Раніше, до переходу в ІТ, через різні графіки родина майже не мала часу на повноцінне спілкування. Сьогодні вони можуть більше проводити час разом. Банальні спільні сніданки чи вечері — це прості речі, але саме вони відіграють величезну роль у стосунках. 

У ЕРАМ працює родина Михальцових
У ЕРАМ працює родина Михальцових
У ЕРАМ працює родина Михальцових

Втім труднощі у спільній роботі також існують. Наприклад, після робочого дня розмови про проєкти не закінчуються. Помітивши цю звичку, пара стала ретельніше підбирати теми для спілкування, уникаючи згадок про Java. Подружжя визнає, що перебування разом 24/7 може стати випробуванням навіть для найгармонійніших стосунків. Але рішення є — повага до особистого простору, інтересів партнера, обговорення та пошуки компромісу.  

Зараз Валерія мріє розвиватися далі в управлінні, а Дмитро продовжує вивчати технології і планує перехід на наступний професійний рівень — middle. Хоча головним бажанням лишається перемога та відбудова країни, повернення всіх захисників із фронту до мирного життя. 

«Складний 2022 рік став для нас, як і для більшості українців, роком пошуку балансу між роботою, домом, війною. Водночас роком підтримки та усвідомлення цінності родини. Тому ми намагаємося зберігати сімейні традиції», — кажуть Михальцови.

Євген та Анна: проїхали разом усю Північну Америку

  • Анна Люцина — Product Manager в AB Soft
  • Євген Кравцов — Senior QA Manager в AB Soft. 
  • Пара разом 12,5 років.

Євген та Анна познайомились у 2010 році, коли чоловік почав працювати у компанії. «Він не з тих, кого можна не помітити. А тут ще й байк, який не можна не почути. А ви знали, що привезти букет квітів для дівчини на байку не таке й легке завдання? Але Жені вдавалося», — згадує Анна.

Пара п'ять разів їздила у відрядження до Каліфорнії. Щоразу після робочих тижнів вони брали відпустку і подорожували Штатами. Завжди це були незабутні спогади. Євген та Анна жили у Нью-Йорку на Різдво, зустрічали Новий рік у Флориді, були на Алькатрасі у Сан-Франціско, на Ніагарі, у Голлівуді і на мисі Канаверал. 

«Тоді облазили всі спейс шатли, воєнні кораблі та літаки, до яких можна було дістатися. Це була не моя ідея. І нарешті у 2014 році ми одружилися у Лас-Вегасі. У подорож 2016-го я вже їхала вагітною. Час наших подорожей тимчасово закінчився, але розпочався новий етап», — розповідає Анна.

Все різко змінилося 24 лютого. Тоді Євген сказав дружині: «Давай вирішувати, куди вас з малою відвезти, бо мені треба у військкомат».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Зараз Анна з дочкою в Іспанії. «Я не бачила його вже чотири місяці і дуже скучила. Ми з дочкою часто уявляємо, як після війни будемо водити тата вулицями іспанського міста та розповідати йому все, що з нами трапилося за цей час», — розповідає вона. 

А поки що Анна чекає на перемогу, яку Євген допомагає наближати.

Любомир та Ірина: не вміємо розділяти роботу та особисте

  • Ірина Павловська — HR BP у SoftServe.
  • Любомир Павловський — Test Automation Engineer Lead у SoftServe.
  • Пара разом 11 років.

Любомир та Анна познайомилися 11 років тому на першому курсі університету. Вони часто бували у спільних компаніях та активностях, але запам'ятались одне одному тим, що завжди забували імена одне одного, тож почали вигадувати кумедні прізвиська. 

«Зійшлися на схожих розбіжностях: Любко — це раціональність із нотками романтики, а я — це ірраціональність із практичним підходом», — говорить Ірина.

Першим у SoftServe прийшов працювати Любомир, а через два тижні Ірина. Обоє мали кілька невдалих інтерв'ю у SoftServe, але не припиняли пробувати. Пара каже, що багато друзів працювали у компанії, тож чули хороші відгуки і бачили багато можливостей для розвитку.

У SoftServe працює родина Павловських
У SoftServe працює родина Павловських
У SoftServe працює родина Павловських

Пара розпочала кар'єру у SoftServe зі стартових позицій без попереднього досвіду: Ірина — HR Admin, Любомир — QC Trainee

«Цікаво було разом рости і порівнювати досвід ролі у корпоративних функціях і проєктній роботі», — розповідає Ірина.

Пара вважає, що зараз працювати в одній компанії — це перевага, адже навіть працювати з одного офісу вже хороший бенефіт. Павловським складно розділяти професійне та особисте життя, тому вони часто дискутують про якісь апдейти, бо розглядають їх зі специфіки своїх позицій. 

«Після того як були однокурсниками, ми маємо багато спільних друзів, хобі і роботу в одній компанії. Тому вміємо організовувати особистий простір і не втомлюватись одне від одного. Або ж відпочивати, коли таки втомилися», — говорить Ірина. 

Андрій та Юлія: обожнюємо читати вірші Ліни Костенко

  • Юлія Бахнєва — Business Development Manager у P2H.
  • Андрій Бахнєв — Project Manager у P2H.
  • Пара разом дев'ять років.

«Ми одружилися під час обідньої перерви у РАГС, що навпроти харківського офісу P2H, тому колеги прийшли привітати», — розповідає подружжя Бахнєвих. 

Історія їхнього кохання почалась у 2013 році. Юлія прийшла у P2H на позицію sales-менеджера.

«Наші шляхи перетнулись одразу. Андрій був технічним експертом, що консультував таких фахівців, як я. Ми багато перетинались по роботі, але ніколи не бачились, адже Андрій працював віддалено», — згадує Юлія.

Перша зустріч сталася через пів року. Юлія почула в опенспейсі гарний чоловічий голос і побачила високого хлопця, що жваво спілкувався з її подругою. Пізніше саме подруга познайомила пару та одразу визначила: це майбутнє подружжя. 

«Я закохалася з першого погляду. Спочатку в голос, потім в зовнішність, а коли дізналась, що це Андрій, з яким ми щодня співпрацюємо, у мене не було сумнівів», — розповідає Юлія. 

У P2H працює родина Бахнєвих
У P2H працює родина Бахнєвих
У P2H працює родина Бахнєвих

Стосунки розвивалися поступово. У Юлії часто були нічні зміни в офісі. Андрій підлаштовувався до її графіка. Вони зустрічалися перед роботою, гуляли парком та читали вірші.

«Була здивована, що за суворою зовнішністю Андрія, який грав у рок-групі, був романтик. Він часто читав вірші, тому якось я теж почала декламувати улюблену Ліну Костенко», — каже дівчина. 

Андрій народився у Криму, там залишились рідні. У 2014 році він поїхав до родини. Тоді пара зрозуміла, що відносини дуже важливі для обох, тому вони вирішили оселитися разом неподалік від офісу P2H.

«Спочатку ми приховували стосунки, адже не знали, як до цього поставляться у компанії. Однак довго ховатися не вдалося. Нас часто бачили разом, а якось один із керівників сказав: „Мені здається, що у нас не тільки IT-компанія, а й шлюбна агенція за сумісництвом“, — згадує Юлія. 

Одружившись, Бахнєви оселились у передмісті Харкова. 24 лютого вони потрапили під обстріли, їхній будинок пошкодило. Рятуючи життя, пара переїхала у центральну частину України. 

«Ми хочемо повернутися додому, плануємо наш переїзд, коли потеплішає. Сподіваємось, що скоро відбудуємо нашу оселю, зберемося там родиною, зібравши батьків з тимчасово окупованих Луганщини та Криму», — говорить Юлія. 

Богдан та Марта: об'єднали книги та риболовля

  • Марта Сомик — Content Marketing Specialist в Intellias
  • Богдан Сомик займається замовленням автозапчастинам з-за кордону.
  • Пара разом 10 років.

Марта зустріла майбутнього чоловіка у 19-й день народження. Їх познайомили друзі. Згодом Богдан та Марта почали зустрічатися. Все у них було за традицією: сварки та примирення. Навіть одного разу пара розійшлася, думала, що це остаточно. 

Врешті Богдан зрозумів, що не може уявити свого життя без коханої, тому придумав таке освідчення, щоб у Марти не було шансу сказати «ні». Чоловік знав, шо кохана не може жити без книг, тож вирішив освідчитись літературно. Далі — пряма мова Марти.

Львів. 1 листопада 2016 року. Зранку в офіс кур'єр доставив листа і на запитання «Хто його передав?» відповісти не зміг. Лист був начебто від однієї з львівських книгарень. Мовляв, з нагоди відкриття нового магазину мережі, маємо для вас подарунок, приходьте по нього сьогодні. До речі, нова книгарня тоді й справді щойно відкрилася.

У книгарні мені вручили листа, а ще дві книги з поезіями Сергія Жадана та Ліни Костенко. Суть листа була такою: о 18:30 на міській ратуші наша книгарня встановлюватиме національний рекорд з читання поезій на висоті. Я мала вибрати один з уже позначених у книгах віршів, але вагалась, адже всі поезії були про любов. Плакати на камеру не хотілось, але таки наважилася піти. 

Лише на останніх сходинках до майданчика ратуші, зрозуміла, що й до чого. Богдан був з білими трояндами, у блакитній сорочці, яку я колись йому подарувала. Перед «так» була довга розмова, сльози, перший сніг того року, а потім багато сміху й поцілунків. 

І вже майже шість років з часу одруження він уживається з моїми тоннами книг, а я з його риболовними снастями, бо Богдан обожнює риболовлю. Люблю тебе, Б. С.

До речі, того листа досі бережу.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як концепція «Золоте кільце» змінює підхід до бізнесу?

Олеся Руденко 24 березня 2025 08:13

Що таке глобальний рух MeToo?

Олеся Руденко 19 годин тому

Огляд сервісів для створення музики за допомогою ШІ

Сергій Коноплицький 16 годин тому

Над Україною помітили унікальне явище: що відомо

Владислав Паливода 24 березня 2025 23:16

Точки зростання CRO з AI. Як оптимізувати шляхи користувачів і зменшити падіння на етапі оформлення замовлення

Тарас Герасимюк 24 березня 2025 00:13