Італійський стартап запустив у море плавучий "острів" для виробництва енергії
Італійський стартап Saipem запустив перший модульний плавучий прототип сонячної електростанції XolarSurf, який може працювати в екстремальних умовах, пише ECOticias.
Як повідомляє видання, технологія XolarSurf дозволяє генерувати електроенергію за допомогою сонячних панелей, розташованих на спеціально розроблених плавучих платформах, призначених для використання у важких морських умовах. Ці панелі здатні використовувати енергію в регіонах, де недостатньо площі для встановлення інших видів відновлюваних джерел енергії.
Головна перевага технології — її модульна конструкція, що дозволяє створювати так звані «енергетичні острови» із кількох платформ. Одна така платформа має потужність від 35 до 45 кВт, залежно від розмірів панелей і навколишніх умов.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Технологія XolarSurf вже впроваджена на об'єктах компанії Kystteknikk, розташованих на норвезькому острові Фрейя. Це перший повномасштабний прототип, який успішно пройшов випробування в екстремальних умовах, включаючи хвилі до 8 метрів заввишки.
Ще однією важливою перевагою платформ XolarSurf є їх здатність до інтеграції з іншими системами, такими як стаціонарні або плавучі вітрові електростанції. На думку експертів, масштабне впровадження цієї технології може істотно вплинути на майбутнє енергетичного сектора.