Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зарплати, вакансії та посади: як війна вплинула на українське ІТ

Наталія Миронова
Наталія Миронова UGC creator, TikTok blogger&expert
4 липня 2022 6 хвилин читання

Ринок праці після повного падіння на початку повномасштабної війни відновлюється повільно. У червні 2022 року на кадровому порталі grc.ua вакансій у 4,5 раза менше, аніж було до війни. Пропозиції роботи для ІТ-спеціалістів становлять 12,5% від усіх актуальних на сайті. 

Кількість вакансій для ІТ-спеціалістів у 4,8 раза менша, аніж була до війни. Найбільше падіння кількості вакансій галузі відбулося в квітні (у 6,6 раза менше, аніж у січні 2022-го), від травня простежується позитивна динаміка повільними темпами. Натомість активність шукачів зросла, а це загальний тренд стану ринку праці за війни.

ІТ-галузь, яка торік принесла країні 4% ВВП, теж відчула падіння внаслідок війни. 

  • По-перше, слід враховувати те, що ІТ-спеціалісти працюють не лише у профільних компаніях. ІТ-фахівці, які працювали на підприємствах інших секторів економіки, часто теж потрапляли під скорочення персоналу та зниження заробітних плат.
  • По-друге, продуктові ІТ- компанії, які працювали на внутрішній український ринок, втратили з початком війни проекти через фінансову неспроможність компаній продовжувати розробку та впровадження. 
  • По-третє, ІТ-компанії, які працювали із зовнішніми ринками, стикалися з недовірою та сумнівами іноземних замовників у тому, що українські ІТ-спеціалісти можуть дотримуватися дедлайнів та стандартів якості в умовах обстрілів та роботи з бомбосховищ.

Де найбільше роботи

Найбільше пропозицій роботи на ІТ-фахівців відкрито у Києві — 52% від опублікованих у червні пропозицій роботи сфери інформаційних технологій. 

Львівський ІТ-кластер цього місяця шукає набагато менше фахівців, аніж у столиці. Вакансії для ІТ-вців у цьому регіоні складають лише 12% від усіх відкритих у сфері.

Цікавим є той факт, що війна змінила регіональну структуру ІТ-галузі. Якщо до початку війни найбільшими ІТ-кластерами були Київ та Харків, то сьогодні Київ відновив свої позиції, які були втрачені на початку війни. Львів сьогодні займає впевнену другу сходинку за кількістю пропозицій роботи. 

Від початку війни кількість ІТ-фахівців, які працюють у Львові, зросла більш ніж втричі. Деяка частина українських спеціалістів виїхала за кордон. 

Як показує аналіз бази резюме на кадровому порталі grc.ua, протягом останніх місяців відчутно збільшилася кількість тих, хто готовий виїхати задля роботи. Якщо протягом 2021 року цей показник складав 34% від усіх резюме ІТ-спеціалістів, то з початком війни бажаючих виїхати майже половина (47%) від усіх ІТ-фахівців, що розмістили свої резюме.

Яких ІТ-фахівців шукають

Найбільше роботодавці ІТ-сфери шукають інженерів та розробників. Також затребуваними є спеціалісти з систем управління підприємством (ERP), web інженери та web майстри, спеціалісти підтримки, системні адміністратори.

18% вакансій сьогодні відкрито для фахівців не технічних спеціалізацій. Дизайнери, технічні райтери, рекрутери, менеджери проектів та менеджери продуктів, менеджери з продажів ІТ продуктів, маркетологи. Отже, майже кожна п'ята вакансія в ІТ сфері для гуманітаріїв, або інших нетехнічних спеціалістів.

Зарплати в ІТ

Середня пропонована заробітна плата в професійній ІТ-сфері в червні становить 70 900 грн, і це набагато менше, аніж місяць тому. У травні середня зарплата в ІТ складала 103 500 грн. Варто зазначити, що протягом місяців війни середня зарплата у ІТ-сфері майже не змінювалася. Водночас загалом по ринку середня зарплата у всіх професійних сферах знизилася на 10%, порівнюючи з довоєнним періодом. 

У червні загальне зниження зарплат у більшості професійних сфер припинилося. Винятком стали галузі з самим високими зарплатами – ІТ, вищий менеджмент та консалтинг. 

У 42% вакансій в IT зазначена найнижча зарплата у сфері – від 31 900 грн. У кожній п'ятій вакансії пропонують зарплату від 63 900 грн. У 17% пропозицій роботи озвучена зарплата від 95 900 грн. Високу зарплату від 127 900  грн пропонують у кожній десятій вакансій. Вакансій з найвищою щомісячною компенсацією від 159 900 грн 8% від усіх актуальних у сфері.

Зарплати по ІТ-спеціалізаціям

Найвища середня заробітна плата у спеціалістів, які працюють над ігровим ПО. Їм пропонують у середньому 87 700 грн. 

Web майстри та web інженери отримують у середньому 81 200 грн. 

Теж високі зарплати пропонують спеціалістам з систем управління підприємством (ERP) – 77 800 грн, а також розробникам та програмістам – в середньому 76 000 грн. 

Найнижчі зарплати у професійній сфері ІТ, інтернет, телеком у тих, хто спеціалізується на створенні контенту (в середньому 15 600 грн), у тестувальників (19 800 грн) та у фахівців телекомунікацій (17 000 грн). Невисокі зарплати роботодавці сфери пропонують також аналітикам (в середньому 26 300 грн), а також початківцям та тим, хто лише почав свій кар'єрний шлях у ІТ- сфері та має мінімальний досвід (в середньому 20 000 грн).

Бажаний досвід в ІТ

Традиційно найчастіше шукають спеціалістів, які мають досвід роботи від 1 до 3 років. Для них більше половини (56%) відкритих вакансій у сфері. Найменше роботи для досвідчених спеціалістів, лише 3% вакансій відкрито для тих, хто має понад 6 років професійного досвіду.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Варто більше фокусуватися на прибутковості, ніж на капіталізації». Інтерв’ю із CEO Kiss My Apps Дмитром Лолою

Анна Сергієнко 18 квітня 2024 17:53

Львівський IT Кластер запрошує на профорієнтаційну конференцію IT Future Conf 2024

Ольга Топольська 16 квітня 2024 15:50

Власний сайт, просування у соцмережах та якісне обслуговування: як залучити нових клієнтів для малого бізнесу

Даніелла Шихабутдінова 16 квітня 2024 14:15

Еволюція блокчейну: від біткоїна та смартконтрактів до синергії із штучним інтелектом

Вадим Груша 15 квітня 2024 16:30

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00