Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Реформа наближається: як Мінцифри та МОН змінюватимуть IT-освіту в Україні

Наталія Миронова
Наталія Миронова
16 грудня 2021 3 хвилин читання

Сьогодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував дорожню мапу реформи IT-освіти в Україні на конференції Synergy. IT Business & IT Education. SPEKA відвідала презентацію та зібрала найцікавіші тези.

IT-галузь у цифрах

Цього року частка ІТ серед усього експорту послуг України становить 38%. На ринку з'являється 20 тис. спеціалістів на рік за потреби у 50 тис. До 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500-600 тис. фахівців.

«Українська IT-сфера активно розвивається. Лише цього року ІТ-експорт зріс на 35%, а кількість компаній збільшилася на 22%», – зазначає Федоров. 
Михайло Федоров

Мета Мінцифри до 2024 року — збільшити частку IT у ВВП до $17 млрд, досягти 10% частки ІТ у ВВП країни та збільшити кількість робочих місць на понад 450 тис.. 

Приорітети реформи

1. Розвиток неформальної освіти — приватні школи, курси, які навчають IT-спеціальностям

Мінцифри та МОН розробляють механізм, який дозволить зараховувати досягнення неформального навчання у системі формального – наприклад, враховувати результати IT-курсів в університетському навчальному плані.

Держава планує створити фонд, що покриватиме половину вартості навчання для тих, що хоче змінити професію та увійти в IT. Сумарно на фонд фондів, акселератори, та допомогу світчерам в бюджеті на наступний рік буде передбачено 450 млн грн. 

2. Підвищення конкурентоспроможності та автономності університетів і коледжів

До КРІ керівників закладів освіти Мінцифри та МОН хочуть додати показники співпраці з бізнесом. Також розвиватимуть дуальну освіту та розроблятимуть нові професійні стандарти у державному класифікаторі.

3. Реформа уроків математики та інформатики у школах

Планують розвивати мережеву освіту та надавати учням можливість відвідувати певний предмет поза школою в іншому закладі. Збираються також змінити шкільну програму з математики та інформатики, щоб вона відповідала сучасним вимогам.

Етапи реформи

У першому кварталі 2022 року держава планує запровадити педагогічну інтернатуру, підвищувати цифрову грамотність педагогів та розробити порядок переходу до IT з інших професій.

У другому кварталі — внести до Верховної Ради законопроєкти про освіту дорослих та забезпечення фінансової автономії закладів вищої освіти.

У третьому кварталі — затвердити профстандарти в IT-секторі та поширити відеокурс з математики. У четвертому кварталі — відеокурс з інформатики.

Коментарі
Інші матеріали

GlobalLogic прокоментувала інформацію про можливий переїзд з України

Ольга Кротовська 26 травня 2022 18:42

Естонська Nortal поглинула ІТ-компанію Skelia, більшість працівників якої українці та поляки

Ольга Кротовська 26 травня 2022 18:12

На Закарпатті айтівці легально уникають мобілізації

Ольга Кротовська 26 травня 2022 17:46

Бізнес в рф: які ІТ-компанії пішли, а які лише вдають це

Наталія Миронова 24 травня 2022 21:13

«Майбутнє належить урядам, які працюють як ІТ-стартапи»: як проходить International Diia Summit Brave Ukraine у Давосі

Наталія Миронова 24 травня 2022 14:18