Вимушені відключення світла негативно впливають на всю українську економіку. ІТ-компанії тут не виняток. Давайте поговоримо про те, як мінімізувати їх вплив.
Чи календарний рік дійсно гарний час підбивати підсумки, чи все-таки краще це робити, коли закінчив важливий етап чи справу? Але так заведено, тому давайте підсумуємо, що відбувалось в індустрії фінансових технологій в Україні та світі. А найголовніше, як це вплине на ваш світ у 2023 році.
«Спільнота» — це майданчик для учасників ринку, де вони можуть ділитися своїми думками, експертизою і кейсами з читачами SPEKA.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 30 грудня
Кількість відкритих вакансій в Україні продовжує бути значно меншою за кількість кандидатів, які знаходяться у пошуку роботи. Навіть ринок IT не поспішає відновлюватись.
Харківський та Львівський ІТ Кластери разом з іншими галузевими об'єднаннями та асоціаціями пропонують урядовцям внести поправки до постанови Кабміну про бронювання військовозобов'язаних і зарахувати до списків IT-фахівців.
Погодьтеся, навіть у мирний час буває дуже складно вирішити, як та куди інвестувати власні кошти. Особливо коли цих коштів не так і багато, але є чітке розуміння, що вони не повинні просто чекати свого часу.
Цьогоріч Україна довела, що вона здатна на неймовірне: долати «другу армію» світу, працювати під час блекаутів, підтримувати одне одного попри все. І вітчизняному ІТ є чим пишатися. Ми утримали команди і продуктивність, зберігаємо зростання індустрії та донатимо на ЗСУ. Україна та українці ламають стереотипи та звичні моделі, і українському ІТ також час переосмислити свої підходи.
Кількість вакантних місць в економіці зменшилася, але все ще значно перевищує кількість безробітних американців. Більшість звільнених невдовзі находять нову роботу.
Цей рік був складним для багатьох галузей України, проте ІТ-сфера показала стійкість і адаптивність одразу за кількома напрямами. Зокрема, наприкінці 2022 року кількість людей, які працюють у галузі інформаційних технологій України, вперше перевищила 300 тис. осіб.
Що спільного між застосунком для вивчення мов, стримінговим сервісом, онлайн-іграми та мобільними банкінгом? Усі ці бізнеси засновані на передплатній моделі, тож вирішують одні й ті самі завдання: залучити нових користувачів та утримати наявних. Зазвичай маркетологи застосунків фокусуються на першому напрямі, і в кращому разі вдаються до якихось базових заходів на другому.
У грудні 2022 року кількість пропозицій в IT зменшилася більш ніж у 4 рази у порівнянні із січнем 2022 року. Цього року відгуків на вакансії у 2,5 рази більше, ніж у минулому.
Якщо ввести ключові слова «контент-менеджер» на умовному Work.ua, в описі вакансій можна знайти будь-що. Якщо у вакансіях розробників вимоги на посаду зазвичай зрозумілі з назви, то у контенті пул обовʼязків — світ фантазій та мрій кожного окремого роботодавця.
Менторство в ІТ — це вже загальна практика, яка допомагає швидше досягти професійного результату. Що не менш важливо, це розвиває і саму спільноту. Чому ментора не замінить інтернет, де все є, як отримати щонайбільше користі від наставника і самому наставнику від такої практики та в чому сила менторства, розбиралася команда UA Tech Club, ком'юніті для українських ІТ-підприємців.
Форс-мажори останніх декількох років зробили справу передбачення та аналітики невдячною, однак ми все одно залишаємося оптимістами. До вашої уваги прогноз на 2023 рік від Ніко Харчілави, керівника ICLUB в Україні.