Рівно рік тому, 8 лютого 2022 року, в Україні запрацював особливий правовий режим для ІТ-бізнесу «Дія.City». Він діяв попри повномасштабну війну та пов'язані з нею події, як-от релокація компаній та великий відтік кадрів. Розповідаємо, яким був цей рік для «Дія.City».
У Києві завершилися зйомки художньо-документального фільму про історію українського IT «Перший код». Команда презентувала англомовний тизер.
Правовому та податковому простору для ІТ-компаній «Дія.City» виповнився один рік. За цей час до проєкту приєдналися понад 430 резидентів.
Інноваційний парк UNIT.City та студія KNIFE! Films представили документальний фільм про становлення української IT-індустрії під назвою «Історії українського IT».
Європейська Бізнес Асоціація звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням подовжити чинне бронювання ще на місяць. Це допоможе підприємствам завершити процедуру бронювання працівників за новими правилами.
У січні 2023 року кандидати відправили на 50% відгуків більше, ніж у грудні. Загалом 290 тис. відгуків на наявні вакансії.
Ще одна IT-компанія оголосила про масові звільнення. У Zoom без роботи залишаться 1300 працівників.
Дмитро Чоломбитько, Full Stack Developer у NIX
Війна вплинула на безліч сфер життя України, особливо на бізнес та економіку. Знаходити кваліфікованих працівників стало важче, та й загалом рекрутинг в Україні відчутно змінився. Яким він став, розповідає Віра Новальнєва, яка обіймає посаду Head of Talent Acquisition у нашій компанії.
Портал djinni підготував аналітику наймань в IT-індустрії за перший місяць 2023 року у порівнянні із груднем 2022-го.
Після закінчення навчання в ІТ Generation випускники зможуть знайти першу роботу в компаніях, які долучилися до освітнього проєкту.
Влітку 2022 року у Center42 ми проводили дослідження та розробляли стратегію для індустрії 4.0 на замовлення наших партнерів з USAID ERA. Ми намагалися знайти відповідь на запитання про те, як розвивати галузь інноваційних підприємств. А саме те, які ініціативи можуть підтримати галузь, щоб вона ще динамічніше зростала. Деякими висновками з процесу хочемо поділитися далі.
Як підприємець я ніколи не цікавився участю у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Мені здавалося, що це захід для топових політиків і чиновників провідних економік світу. Однак складні часи вимагають нестандартних рішень, та й війна також вплинула на порядок денний ВЕФ. Попри заявлені у цьому році теми зміни клімату, глобальної нерівності, інфляції та охорони здоров'я, фокус уваги всіх учасників постійно повертався до України.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 31 січня.
У 2022 році одразу кілька проєктів на основі ШІ стали відомі широкому загалу. Суперечки про те, чи може робот замінити людину отримали нове життя, в тому числі і серед юристів. В цій сфері штучний інтелект вже використовують багато років, однак повноцінних роботів-адвокатів поки досі не зʼявилося. Тож давайте поговоримо про майбутнє ШІ в юриспруденції і майбутнє LegalTech загалом.