За статистикою порталу Djinni, українці, португальці та угорці мають найкращі шанси щодо наймання.
Торік для Tet основним джерелом непередбачуваного і швидкого розгортання хмарних середовищ стали, звісно, нові та наявні клієнти з України. 24 лютого о 6:20 я отримав перші повідомлення від клієнтів, що вони потребують підтримки перенесення ІТ-систем за межі України. Після цього розпочався наш річний марафон, який триває досі.
«Український бізнес роками вибирав російський продукт, бо він частіше пропонував кращу функціональність за такі самі або менші гроші. Тому пропозиція вітчизняного ПЗ поки що обмежена, а оскільки в умовах війни заміна ПЗ може створювати загрозу існуванню компанії, бізнес іноді боїться змінювати продукт й чекає на стабілізацію ринку», — розповідає Chief Product Officer в Orderry Олег Степанюк.
IT-сфера України — серце економіки сьогодні, тому вкрай важливо підтримувати її, інвестувати та якомога більше привертати увагу до неї на світовій IT-арені. Однією з таких можливостей стала конференція KickStart Europe, яку мені вдалося відвідати наприкінці лютого цього року. Ця щорічна конференція присвячена тенденціям та інвестиціям у сфері технологій та цифрової інфраструктури. Це наче «Оскар» у галузі дата-центрів, який об'єднує понад 1500 експертів з усієї Європи.
Розробники С++ отримують в 2,5 рази більше запитів на контакт від рекрутерів, ніж пишуть відгуків самостійно. А QA — в 30 разів менше.
Ситуація на українському ринку праці IT погіршилась через відмову нових клієнтів замовляти послуги в Україні.
За даними GlobalLogic, за 10 років частка жінок в українській ІТ-сфері зросла втричі: станом на серпень 2022-го вона становила 24%. Спеціалісток більше на нетехнічних позиціях (в HR, маркетингу, дизайні, продажах), технічні ж залишаються переважно «чоловічими». Так, серед понад 7608 розробників, що у 2022 році взяли участь в опитуванні DOU, жінок — 8,7%.
Портал DOU провів опитування серед IT-фахівців, щоб проаналізувати, що відбувається на ринку праці.
«Спільнота» — це майданчик для учасників ринку, де вони можуть ділитися своїми думками, експертизою та кейсами з читачами SPEKA.
Мінцфири пояснює, які списки має подати кожна компанія, щоб забронювати працівників від мобілізації.
Останнім часом штучний інтелект активно увійшов у публічне життя, він допомагає у бізнесі, науці, особистих справах, розвагах. Але чи стануть стосунки між людиною та ШІ інтимнішими? Наскільки ми близькі до того, щоб повторити історію Джокера та EDI з Mass Effect? Ми з ChatGPT детально обговорили цю тему, плюси та мінуси таких стосунків, ризики, небезпеки та аспекти, які людству ще потрібно опрацювати.
Скажіть, чи задумувалися ви над тим, що кар'єру потрібно планувати? Насправді дуже небагато людей планують свій кар'єрний шлях. Більшість просто робить свою справу, очікуючи, що рано чи пізно їх підвищать і все складеться саме собою. Але насправді це неправильна стратегія. Точніше, її відсутність.
Станом на березень 2023 року 63%, або 314 компаній, у «Дія.City» мають українське коріння, решта — іноземні компанії.
Сайт пошуку роботи в IT Djinni наводить статистику наймання айтівців у лютому 2023 року.
Привіт! Я Анна Бондаренко, засновниця DeHealth — банку медичних даних. Ми розробили Web3-додаток на основі ШІ та блокчейну, який допомагає людям по всьому світу, збирати та монетизувати свої анонімні медичні дані безпосередньо у dApp. DeHealth був обраний організаторами MWC 2023 одним із 5 найінноваційніших та перспективних проєктів у сфері цифрової медицини. Але я хочу розповісти про інше — інвестиції у стартапи та одну цікаву зустріч, що сталася зі мною на MWC 2023.