Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IT-хайринг під час війни: як на нього вплинув відтік спеціалістів з України

Олеся Коронівська
Олеся Коронівська Рекрутерка VP Team
28 березня 2023 3 хвилин читання

Одним із найпомітніших наслідків повномасштабного вторгнення в Україну стала велика кількість біженців, що виїхали з країни. Це суттєво вплинуло на ринок праці, зокрема на галузь українського ІТ

Що наразі відбувається з найманням в IT

Почнімо з короткого статус-апдейту, що саме зараз відбувається з найманням:

  • 1
    Ринок змінився, але те, що ми маємо зараз, ще не ринок працедавця, тому що компанії не скорочують масово core teams із найбільшими та найглибшими експертизами. 
  • 2
    Через відтік спеціалістів час закриття ІТ-вакансій збільшився з 1 місяця до 2-2,5 місяців.
  • 3
    Вакансій менше, але ми переживали вже не одну кризу, є очікування щодо відновлення певного балансу. Попередньої кількості пропозицій не буде, але висококваліфіковані спеціалісти будуть потрібні завжди.

Компанії зараз переживають процес оптимізації. Ми бачимо звільнення, і вони є в усіх офісах (США, Європа). Але якщо перевірити сторінки з вакансіями, більшість із них продовжують наймати у ті ж самі офіси та позиції. 

Щодо географії наймання. Чимало компаній, як продуктових, так і аутсорсингових, наразі й надалі активно зростають та розвивають свої продукти, але відкривають офіси вже в Європі та США. Великі аутсорсери з офісами у кількох країнах справді тимчасово призупиняють наймання в Україні на вимогу клієнтів через ризики.

Ця ситуація може покращитися тільки за умови зниження ризиків для бізнесу, тобто з покращенням роботи критичної інфраструктури, зі зменшенням обстрілів на території України, адже це покращить умови для рекрутингу та праці загалом. 

Що буде з найманням ІТ-фахівців надалі

До війни Україна була одним із найбільших центрів ІТ-фахівців у світі, які працювали віддалено для глобальних компаній. За номінацією «outsourcing destination of the year» Global Sourcing Association Україна завжди посідала перші місця. Неймовірна кількість компаній та стартапів, разом з ІТ-гігантами Amazon, Google, Microsoft, Apple, обирали українців через зручний часовий пояс, культурну схожість та хороший рівень володіння англійською мовою, класне поєднання hard&soft skills.

Щодо кандидатів. З одного боку, відбувся чималий відтік спеціалістів. За аналітикою Dou, за минуле півріччя у 50 найбільших ІТ-компаніях стало на 5% менше фахівців, але з іншого — спілкуючись із кандидатами, ми можемо говорити, що чималий відсоток планує та розглядає потенційне повернення до України, ба навіть вже створює умови для цього. 

Вільне падіння ринку праці залежатиме від непрогнозованості війни. Що довше тривають бойові дії, то складніше буде компаніям повертатися до хайрингу в Україні, що своєю чергою впливає на повернення ІТ-фахівців. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Задоволення потреб клієнтів і максимізація прибутку: чому маркетингова стратегія завжди має корелюватися з бізнес-цілями

Владислав Миронович 9 годин тому

Тренди ШІ: як штучний інтелект вплине на фінансову сферу

Владислав Миронович 11 годин тому

Інформаційне поле довкола Каховської ГЕС: як Україна та світ реагують на подію

Владислав Миронович 14 годин тому

Заохочуючи успіх: корпоративні заходи як бізнес-інструмент

Anastasia Dzhogola 15 годин тому

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 червня 2023 16:40