Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX
IT-команда NIX
22 вересня 2022 9 хвилин читання

Усі айтівці добре знають: якщо можеш щось оптимізувати — зроби це. Так кажуть не лише про бізнес. У волонтерстві теж чимало процесів, які потребують спрощення. До прикладу, розподіл гуманітарної допомоги. Саме для такого проєкту ЮНІСЕФ — "Спільно. Точки зустрічі" — було створено зручне технічне рішення. Розробка поліпшила взаємодію між волонтерами. Як результат — вони стали швидше задовольняти потреби тимчасово переміщених сімей із дітьми.

Детальніше про особливості проєкту розповіли експерти NIX — Project Manager Анастасія Теплицька та Salesforce Practice Leader Роман Білоконь.

Обсяги роботи у волонтерів зростали, діяльність ставала хаотичною…

Це не перший наш досвід співпраці з ЮНІСЕФ. До повномасштабної війни наші розробники працювали над освітнім ресурсом від цієї організації. Безпосередньо з ЮНІСЕФ ми не спілкувались, але мали двох клієнтів, які допомагали нам комунікувати. Один із них — представник ГО «Фонд „Професійний розвиток Харкова“» Дмитро Лобанов. Іще в березні він розповів мені про нову ініціативу.

Проєкт «Спільно. Точки зустрічі» об'єднує мережу осередків у 10 містах України, де гуманітарну та психологічну підтримку отримують тимчасово переміщені сім'ї з дітьми.

Проєкт ЮНІСЕФ «Спільно. Точки зустрічі» Проєкт ЮНІСЕФ «Спільно. Точки зустрічі»

Щойно проєкт стартував, обсяги роботи у волонтерів стали стрімко зростати. Діяльність виглядала дещо хаотично: доводилося заповнювали безліч Google-таблиць, вести переписки водночас у кількох чатах, що лише додавало клопоту. У волонтерів виникла потреба все упорядкувати й перенести дані щодо проєкту на зручну онлайн-платформу. Ми запитали Дмитра, чи можемо чимось допомогти, і отримали позитивну відповідь. Так ми і долучилися до розробки в ролі волонтерів.

Із боку NIX у проєкті брали участь троє Salesforce-розробників, менеджерка, а згодом приєдналися дизайнерка та QA-спеціалістка. Всі разом співпрацювали з компанією Advanced Communities з Києва, а також із нідерландськими та американськими представниками Salesforce. Фактично ми підхопили проєкт «із коліс». Нашим завданням було запропонувати таке технічне рішення, яке полегшило б волонтерську рутину.

Визначення потреб та пошук рішення

На відміну від звичних для нас проєктів, тут не було бізнес-аналітика, який збирав би вимоги до продукту. З початковими вимогами до нас прийшов клієнт. Разом із нашими розробниками ми дослідили їх, конкретизували і врешті зупинилися на CRM-системі. Найдоцільніше було задіяти Salesforce. Стандартні компоненти цієї платформи задовольняють більшість вимог клієнта. Їх можна швидко налаштувати, вони легко масштабуються, а головне — волонтери розуміють, як із ними працювати. Адже сенс CRM у тому, щоб люди могли вільно нею користуватися. До того ж технічні фахівці завжди готові проконсультувати й адаптувати платформу під нові потреби.

В Україні Salesforce послуговується переважно бізнес. Хоча, як нам розповів представник цієї компанії, система цілком підходить і для гуманітарних проєктів. За кордоном Salesforce часто стає у пригоді волонтерським організаціям, а от у нас такі спільноти менш гнучкі. Їм бракує технічних знань, аби розібратися в системі. Тож ми мали не лише запустити платформу, а й розробити для волонтерів чіткі інструкції з користування.

Розробка продукту

У тісній співпраці з партнерами ми взялися глибше досліджувати вимоги. Це дало нам змогу постійно вносити до системи актуальні доповнення. Клієнт також краще став розуміти, як саме Salesforce задовольнить усі потреби проєкту. На організаційні зустрічі та обговорення ми згаяли більше часу, ніж на розгортання самої системи. Та зрештою для запуску було обрано такі компоненти:

  • Inventory Management App

Цей застосунок дозволяє вести облік товарів як загалом в організації, так і в кожній точці надання допомоги. Локальний координатор бачить свої товари, а головний — оцінює цілісну картину і за потреби перемикається між осередками.

  • Experience Cloud

Це «віконце» для зовнішніх користувачів системи: батьків чи опікунів. «Дивлячись» сюди, вони можуть користуватися програмами Tableau та Event Management за допомогою Community App. Це дає їм змогу зареєструватися на сайті і стежити за подіями у своєму місті. Кожна точка має розклад активностей для дітей та підлітків.

  • Tableau App

Застосунок для відображення гуманітарної допомоги за різновидами. Користувач може обрати відповідну локацію і сортувати товари. Так зручніше перевіряти наявність тих чи інших речей.

  • AC Events

Це рішення Advanced Communities. Колеги безкоштовно надали нам преміум-підписку. За допомогою продукту волонтери можуть планувати події, відслідковувати реєстрацію учасників, вести облік кількості дітей, бачити календар подій на всіх точках.

Результати роботи

Налаштували Salesforce Experience Cloud за 2 доби

Для створення аналогічної системи НЕ на базі Salesforce знадобилось би близько 600 годин! Чому? Бо завдання були працемісткі:

  • забезпечити кілька рівнів доступу для різних ролей у системі;
  • налаштувати облік тисяч товарів, а також можливість реєстрації, планування й організації заходів — загалом і для кожної точки окремо (а їх на старті було понад 20!);
  • упевнитись у злагодженій роботі всіх елементів.

Писати з нуля кожен із цих кроків довго. Натомість усі потреби задовольняє один застосунок — Inventory Management App. Загалом зібрали платформу, протестували й запустили за 28 годин. Як результат — волонтери стали швидше надавати людям допомогу. Водночас поліпшилась і внутрішня комунікація в команді.

Отримали безкоштовні ліцензії до продукту Salesforce за прискореною процедурою

Зазвичай користування Salesforce платне. Втім, для некомерційних організацій є програма Power of US. Вона включає до 10 безкоштовних ліцензій. Саме нею ми і почали користуватись. Пізніше як українська громадська організація координатори проєкту отримали додаткові ліцензії.

Часто подібні процеси забирають місяць, а то й більше. У нашому випадку все вдалося налаштувати за тиждень.

Переробили дизайн із «коробки» на зручний для використання

Salesforce немов конструктор, із деталей якого можна досить швидко зібрати готовий продукт. Але є зворотний бік медалі — зовнішня утилітарність. Дизайн блоків суттєво не переробиш. Тож ми змінювали лише розміри й вигляд шрифтів, розташування ілюстрацій. Деякі елементи взагалі не чіпали, оскільки вони вбудовувалися в нашу систему цілим блоком. Та навіть за таких умов нашій дизайнерці вдалося створити гарний сайт. Інтерфейс теж вийшов інтуїтивно зрозумілим.

Навчили волонтерів і координаторів проєкту користуватися платформою

Ми підготували зрозумілі інструкції й пояснили, як усе влаштовано. Користувачі бачать систему зсередини і самостійно керують нею — позначають нові та списані товари, а також заходи, що плануються на різних локаціях. Окрім того, ми запровадили в системі ієрархію доступів. Тобто волонтер бачить інформацію лише щодо свого міста, а логіст — за всіма пунктами, якими робить доставку. Деякі юзери контролюють описи та назви заходів.

Якщо казати про загальний обсяг нашої роботи, то від перших обговорень до релізу минуло 3 місяці. Наразі ми продовжуємо супроводжувати проєкт технічно. У майбутньому платформу можна адаптувати відповідно до нових потреб команди. Технічні можливості цієї CRM дають змогу створювати та розгортати інші SaaS-рішення, а також інтегрувати сайт із зовнішніми застосунками.

Беззаперечно, цей проєкт став для нас викликом. Однак, маючи чималий досвід із Salesforce, ми гідно з ним упоралися. Стабільно працююча платформа та позитивні відгуки волонтерів — найкраще тому підтвердження.

Українські айтівці давно зарекомендували себе у світі як професійні й креативні фахівці. Ми впевнено володіємо сучасними технологіями та застосовуємо їх на благо країни. Будучи на українському ринку вже 28 років, команда NIX має неабиякий досвід. Участь у подібних волонтерських проєктах — це можливість вийти за межі буденної роботи і здобути нові, унікальні навички. І що найважливіше — зробити свій вагомий внесок у Перемогу.

Проєкт "Спільно. Точки зустрічі" реалізується ГО "Фонд "Професійний розвиток Харкова"" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України.

 

 

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 години тому

З Парижу з любов'ю (та прицілами). Як українська модель повернулася з Франції, аби допомагати військовим

Катерина Венжик 19 годин тому

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37