Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IT перетворився з ринку співробітника на ринок роботодавця

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
10 травня 2023 2 хвилин читання

З ринку співробітника ІТ-сектор України перетворився на ринок роботодавця. Про це заявив Костянтин Васюк, виконавчий директор асоціації “IT Ukraine”, в інтерв’ю “Українській правді”.

На його думку, працевлаштування у галузі IT стало важчим. Сьогодні обирає саме роботодавець. Наймають найкращих, а початківцям стає все складніше знайти роботу в секторі. 

“З ринку співробітника ІТ перетворився на ринок роботодавця. Цей тренд буде довгостроковий і кількість охочих переходити в ІТ зменшиться”. 
Костянтин Васюк, виконавчий директор асоціації “IT Ukraine”

За даними порталу Djinni, у березні в ІТ було 15 тис. вакансій, на які претендували майже 84 тис. кандидатів – 5-6 чоловік на місце. Найважче знайти роботу початківцям у галузі Trainee та Junior. 

Васюк впевнений, що бажано не переривати освітній процес. Частина людей зможе знайти роботу на фрилансі. Конкурентність тут теж підвищилася, але “це ще не критично”, вважає виконавчий директор асоціації “IT Ukraine.

Дефіцит вакансій може негативно вплинути на зарплати. Зниження зарплат може відбутись по всьому ринку, прогнозує Васюк. Поки рівень зарплат для middle- та senior-фахівців тримається, але “усі чекають до літа”.

Наші аналітики вважають, що травень і червень покажуть певні тенденції, після яких ухвалюватимуться рішення.
Костянтин Васюк, виконавчий директор асоціації “IT Ukraine”

Якщо дефіцит вакансій стане довгостроковим трендом, то до кінця року рівень зарплат регулюватиметься ринковою моделлю “попит-пропозиція”, прогнозує він.

Нагадаємо невтішний аналіз. Криза в IT триває: кількість вакансій та пропозицій від рекрутерів меншає, натомість зростає відсоток нетехнічного наймання — маркетологів та sales-менеджерів.

Стрімкий розвиток української ІТ-галузі в останні роки перетворив її на найбільшого експортера послуг. Саме на цю сферу припадає майже половина валютної виручки країни. Проте неврегульованість багатьох проблем може призвести до того, що за кілька років компанії можуть згорнути діяльність в Україні і перенести свої офіси в сусідні країни. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін 14 годин тому

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 20 годин тому

Перемога на першій співбесіді: поради для успішного працевлаштування

Yev Rachkovan 3 жовтня 2023 13:45

Український Projector Institute починає роботу в Польщі

Юлія Мирська 3 жовтня 2023 12:59

Вкладають, але потроху: венчурні фонди про інвестиції у воєнний час

Олександр Тартачний 2 жовтня 2023 17:40