Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Поговорити про технології: короткий огляд популярних ІТ-конференцій

Марк Адамов
Марк Адамов Web3 Influencer and Developer
25 вересня 2023 7 хвилин читання

Диджиталізація  —  не нове явище для України. Ми доволі швидко адаптуємось до нових тенденцій, швидко починаємо їх інтегрувати та реалізовувати. Платіжні системи, соціальні мережі, криптовалюти або навіть електронний документообіг  лише невелика частина диджиталізованих продуктів. Велика популярність IT у світі є причиною проведення відповідних заходів, щоб детально простежити за тенденціями розвитку та презентувати новаторські диджитал-проєкти. Тож куди можуть поїхати українські айтівці, щоб обмінятися досвідом із колегами з інших країн?

Повчальний вступ

Можливо, ви колись чули фразу Kodak moment, яку у широкі маси вивела компанія Kodak, продаючи дешеві фотокамери та плівки. Свого часу вони досягли апогею популярності серед передових корпорацій та були лідерами у своїй галузі. Але популярність, як і ринок активів, досить волатильний. Від часу появи цифрових камер потреба у фотоплівках та фотокамерах зменшилась, а компанія не впоралась з потужною конкуренцією з боку нових технологій і 2012-го оголосила про банкрутство

Схожа ситуація сталась і з компанією з прокату відео Blockbuster, стратегії якої були нерелевантними для ринку, який трансформовувався з акцентом на інші види розваг у цифровому світі. Люди почали завантажувати кіно з інтернету, а конкурент Blockbuster Netflix почав розробляти план цифрової інтеграції, відправляючи відео на електронну пошту клієнтам через страх відвідування ними магазинів. Після цього, у 2010 році, Blockbuster також оголосив про банкрутство. 

Але чому деякі провідні корпорації не дослухаються до тривожних сигналів та продовжують вести бізнес застарілими способами? Віджай Говіндараджан, професор Дартмутської школи бізнесу, вивчав цю тенденцію та ділився першими аналітичними результатами щодо цього. 

  • Наприклад, він вважає, що компанії, які вклали значні кошти у свої системи чи обладнання, не хочуть знову інвестувати у нові технології.
  • Крім того, існує психологічний аспект, у якому компанії зазвичай зосереджені на тому, що зробило їх успішними та не помічають, коли відбувається щось нове. 
  • Існує також проблема стратегічних помилок, які можуть статися, коли компанії надто зосереджені на сучасному ринку та не готові до змін чи технологічних зрушень на ринку.

Тобто логічний ланцюжок наступний: підтримуючи цифрові технології , ви підтримуєте свій бізнес на конкурентному рівні. Відмовившись від них,  ви втрачаєте рентабельність та здатність компанії залишатись у ранзі провідних. Питання в тому, де знаходити необхідну інформацію для того, щоб підібрати вартісний IT-проєкт задля інтеграції його у ваш бізнес.

У своїй попередній статті  «Як завжди залишатись у темі криптовалют?» я розбирав торгові інструменти та медіа, які потрібно знати для більшого залучення до цієї сфери. Але, звичайно, цієї інформації недостатньо для розуміння, як диджиталізувати ваш бізнес. У такому разі гру розпочинають ІТ-заходи, тренінги та диджитал-фестивалі.

Viva Technology, Париж, Франція

Найбільша європейська технічна конференція Viva Technology охопила понад 400 мільйонів людей минулого року, запросивши таких лідерів індустрії, як Binance, Ethereum, Snap INC, LinkedIn та інших. Для кожного девелопера, який намагається зробити сплеск на етапі запуску свого продукту,  це непоганий старт. 

Серед спікерів у 2023 році були президент Франції Емманюель Макрон, один із найбагатших людей Європи за версією журналу Forbes 2018 року Бернар Арно, Ілон Маск та інші.

Viva Technology 2022 Viva Technology 2022

До речі, українська делегація брала участь в аналогічній конференції, як London Tech Week 2023, яку підтримувала програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України». 

AI & Big Data Expo, Амстердам, Нідерланди

AI & Big Data Expo 2022 AI & Big Data Expo 2022

Вже за декілька днів на AI & Big Data Expo зустрінуться CTO, CEO, ІТ-спеціалісти, розробники, VC та інші, щоб поділитися тематичними дослідженнями та проаналізувати досягнення у сфері Web3. На цій конференції можна дізнатись, як автоматизація та AI-навчання можуть сприяти прогресу для будь-якого бізнесу. 

AI та Big Data Expo пропонують різноманітні презентації та  дискусії під керівництвом експертів галузі та лідерів думок. Сесії охоплюватимуть низку тем, від Enterprise AI, Machine Learning, Security, Ethical AI, Deep Learning, Data Ecosystems та NLP.

На додаток до презентацій AI та Big Data Expo матимуть склад експонатів, що демонструють останні досягнення у галузі технологій, охорони здоров’я, фінансів, виробництва тощо.

Web Summit, Лісабон, Португалія

Web Summit 2022 Web Summit 2022

Газета The New York Times назвала його «великим конклавом первосвящеників технологічної індустрії». Головною особливістю конференції є освітній контент. Інформаційні майстер-класи, інноваційні круглі столи можуть допомогти поділитись ідеями з іншими , зустрітися з майбутнім діловим партнером або звернутися за порадою до людей, які робили все це раніше. На думку журналу Inc. Magazine, Web Summit «привертає різноманітний список спікерів світового рівня та полегшує контент, який надихає та розширює можливості учасників».

До речі, одним із головних аспектів популярності ІТ-івентів є можливість комунікації з потенційними партнерами та стартапами, які підходять до колаборації, до якої прагне девелопер.

Також, за офіційною інформацією Web Summit зазначається, що Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, також приєднається до сесії як спікер, для того щоб поділитись планами щодо того, як технологічний сектор може підтримати український народ і виправити шкоду, завдану нашій країні.

Token 2049, Сінгапур

TOKEN2049 Singapore TOKEN2049 Singapore

Віталік Бутерін, Майк Новограц, Чарлі Лі. Це лише частка відомих CEO криптоіндустрії, які були спікерами на Token 2049. Відповідно до інформації beincrypto, TOKEN2049 Сінгапур став найбільшою Web3 подією у світі. 

Адже цього року програма охоплювала теми зростання AI, Web3-ігор, NFT і метавсесвіту, DeFi та блокчейну. Вражаючий склад спікера включає Баладжі Срінівасана, інвестора та засновника The Network State; Джо Любін, співзасновник Ethereum і засновник ConsenSys; Стані Кулечов, засновник і генеральний директор Aave; Майк Новограц, генеральний директор Galaxy Digital; Сандіп Найлвал, співзасновник Polygon; і Бред Гарлінгхаус, генеральний директор Ripple.

Грандіозний вклад у репутацію українського IT суспільства на конференції було зроблено криптобіржею WhiteBIT, які стали першою компанією-партнером TOKEN2049 з українським корінням. 

Висновок

Проаналізувавши усі партнерства вище зазначених івентів, я знайшов багато проєктів, в яких більша кількість працівників — українці. І це викликає лише гордість, адже мені як людині, що працює у цій сфері, приємно бачити українські проєкти або компанії родом з України на міжнародній арені. Я впевнений, що ми можемо встановлювати високий рівень обізнаності в IT-технологіях та бути провідними у цій галузі. І ми будемо першими усюди.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова 12 годин тому

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Synergy.IT Business & IT Education від Асоціації IT Ukraine відбудеться 11-12 грудня 2023 року

Артем Житкевич 30 листопада 2023 17:39

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00