Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ІТ-перспективи: прогноз погоди на ринку українських інновацій у 2022 році

Владислав Савченко
Владислав Савченко Президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE
22 червня 2022 5 хвилин читання

Минулий рік для української ІТ-індустрії був плідним. За оцінками платіжної системи Payoneer, доходи ІТ-компаній від співпраці з іноземними замовниками у другому півріччі 2020-го та першому півріччі 2021-го зросли майже на третину, а у Києві — більш як на 40%. Усе через пандемію. Вона, по-перше, стимулювала бізнеси у різних секторах більше інвестувати в оптимізацію, а по-друге, спонукала уряди розвинутих країн вливати фінансування в економіку. Багато грошей — багато інвестицій. 

Цього року США та інші країни будуть поступово згортати таку політику. Однак світові видатки на ІТ-послуги однаково зростатимуть, прогнозують у дослідницькій компанії Gartner. Чого чекати від такої погоди на глобальному ринку українським ІТ-компаніям? Спробуємо розібратися. 

Владислав Савченко, президент Європейської асоціації програмної інженерії, засновник PowerCode Владислав Савченко, президент Європейської асоціації програмної інженерії, засновник PowerCode

Бум витрат на інновації 

Український ІТ-бізнес живе в одній екосистемі зі світовими ринками, тому прогноз Gartner щодо зростання витрат у світі на ІТ на 5,1% у 2022 році, до $4,5 трлн, грає нам тільки на руку. Бізнеси у різних галузях дедалі частіше віддають перевагу довгостроковим ІТ-інвестиціям, вибудовують цифрові стратегії. Gartner очікує, що така тенденція триватиме наступного року і витрати на ІТ у 2023-му зростуть на 5%.

Український ІТ зазвичай іде в ногу зі світовими тенденціями в тому сенсі, що багато компаній працюють саме з іноземними замовниками. Основне, що стримує зростання ІТ-сектору в Україні, — брак кадрів. За розробників на ринку праці зараз точаться справжні війни. 

Більші компанії готові викуповувати менші тільки заради команди. Відтак допускаємо активність у межах злиття та поглинання компаній. Менші гравці будують власні стратегії хедхантингу — більш чи менш успішні. Нариклад, хтось уже відмовився від довгого і не завжди ефективного пошуку «готових професіоналів» з потрібними навичками та досвідом і бере на роботу перспективних джунів, інвестуючи в їхнє навчання та розвиток.

Зміни в українському ІТ

Якщо ж абстрагуватися від світової кон'юнктури, то у 2022-му в українському ІТ очікується багато цікавого. Уже зараз починає формуватися пул резидентів «Дія.City» — спеціального правового і податкового режиму для ІТ-компаній, який має стимулювати розвиток інновацій.

Натепер уже понад півсотні компаній офіційно внесені у цей спецрежим. До речі, серед них є й міжнародні гравці. Попри буремну політичну ситуацію в Україні, британський фінтех-стартап Revolut долучився до «Дія.City» та оголосив про плани відкрити більше сотні технічних вакансій в Україні (привіт ринку праці).

Очікуємо, що це позитивно вплине на ринок, але на остаточні результати цікаво буде поглянути щонайменше наприкінці року.

Крипта як бустер

До 2024 року третина великих компаній у світі планують використовувати криптовалюти для платежів, зберігання коштів або забезпечення кредитів, свідчить опитування Gartner. Тільки одне лише масштабування використання крипти спонукатиме бізнес більше уваги приділяти кіберзахисту, створить ще більший попит на фахівців із блокчейну. А це означає попит на супутні ІТ-послуги. Але це глобальні дані. А що ж в Україні?

Відчуваючи тренд на цікавість до цього інструменту, Україна і собі намагається урвати шматок пирога. Нещодавно парламент ухвалив закон про легалізацію віртуальних активів, іншими словами, криптовалют.

За оцінками Мінцифри, обіг криптовалют в Україні сягає 1 млрд грн на добу. А загалом криптоіндустрія за минулий рік зросла в Україні уп'ятеро. Вона має всі шанси стати потужним бустером розвитку інноваційної економіки в Україні. Венчурні інвестори вклали $33 млрд у блокчейн-екосистеми. Звичайно, на додаток до ухваленого закону слід зробити ще багато: легалізація криптоіндустрії означає, що треба створити зрозумілі і прийнятні правила гри. Якраз у цьому покладаємо великі надії на 2022 рік.

Тож є всі шанси на зростання в ІТ-секторі, питання — за розвитком ринку праці, який щороку стає дедалі більш перегрітий, та за стабільністю умов для розвитку. В усьому іншому бізнес готовий підхоплювати кожну можливість для зростання.


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що відбувається з ціною Ethereum

Юлія Даниленко 26 вересня 2022 17:15

Бензин за крипту. В Україні почали продаж пального за криптовалюту

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 15:05

Біржі, банки та експерименти. Якою є економіка України та світу у вересні 2022 року

Ivan Verstyuk 26 вересня 2022 13:53

З криптою до супермаркету. В Україні запустили першу криптовалютну платіжну картку

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 10:37

Sony Music покидає росію, криптовалюта прирівнюється до цінних паперів та нова екзопланета. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 10 вересня 2022 09:00