Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мей Маск на IT Arena: Єдиний шлях для жінки стати помітною — працювати краще за чоловіків

SPEKA Media
10 жовтня 2021 3 хвилин читання
«Жінки мають голосно заявляти про свої амбіції. Просіть цікаві проєкти, вищу посаду, більше грошей»
Мей Маск

Вчора у Львові завершилася IT Arena — триденна технологічна конференція з конкурсом стартапів, мітапами та виступами спікерів з усього світу. Зірковою гостею події стала 73-річна Мей Маск — успішна дієтологиня, найстарша супермодель, авторка бестселеру «Жінка, яка має план» і матір Ілона Маска. SPEKA переклала ключові моменти її мотиваційного виступу.

Про сексизм

Я багато подорожую та спілкуюсь з жінками з різних сфер науки та бізнесу. На жаль, я бачу, що гендерна дискримінація та «скляна стеля» — це досі реалії нашого життя. 

(«Скляна стеля" — термін, що описує невидимий та формально ніяк не визначений бар'єр, який обмежує просування жінки службовими сходинками – SPEKA).

Моя порада молодим професіоналкам: не бійтеся голосно заявляти про свої амбіції. Просіть собі цікаві проєкти, вищу посаду, більше грошей. Якщо керівництво вас не чує — міняйте роботу. Але будьте готові, що вам завжди доведеться працювати більше і ефективніше за чоловіків. Тільки так жінки сьогодні можуть вибороти своє місце під сонцем.

Про соціальні медіа

Я завжди кажу: не достатньо бути крутою фахівчинею — треба постійно нагадувати про це оточуючим. Люди IT та науки (і чоловіки, і жінки) зазвичай сором'язливі і не вміють презентувати себе в особистому спілкуванні. На щастя, сьогодні в нас є інтернет. Не ігноруйте соцмережі! Додавайте до друзів всіх відомих персон з вашої галузі, вивчайте їхні публікації, полемізуйте в коментарях. Пишіть власні пости на професійні теми. 

Це важка щоденна робота. Але, повірте, вона окупиться. Кілька років тому я отримала перше запрошення на New York Fashion Week саме через свою активність в Facebook. Зараз моя кар'єра моделі йде вгору завдяки Instagram, а Twitter допомагає продавати мою книгу по всьому світу.

Про надію

Одного дня зі мною зв'язалася в Instagram 19-ти річна дівчина. Вона написала, що хотіла накласти на себе руки, і тільки моя книга «Жінка, яка має план» змусила її передумати. Уявляєте? Втратити надію в 19 років! 

Зараз важкий період, COVID перевернув наше життя із зруйнував соціальні зв'язки. Багато молодих людей розчавлені бідністю і відсутністю перспектив — як і я колись. Хочу вам сказати: це не назавжди. Шукайте варіанти. Хапайтесь за будь-який шанс. Ніколи не втрачайте надії.

0
Прокоментувати