iPhone першої версії у 2024 році: на що здатен раритет
Що робити зі старим смартфоном? Хтось перепродає, хтось здає на перероблення, хтось залишає про всяк випадок. В одного з родичів нашої команди отак про всяк випадок завалявся навіть перший iPhone у цілком робочому стані. Тож ми вирішили перевірити, на що здатен цей апарат у 2024 році.
Дизайн та ергономіка
Перший iPhone вийшов у червні 2007 року і справив тоді неабияке враження на аудиторію (хоча справді революційним пристроєм можна назвати його наступника — iPhone 3G). В Україні ці пристрої тоді офіційно не продавалися, наш апарат придбали під час відрядження у Німеччині.
Цей iPhone на більш-менш постійній основі використовувався приблизно 9 років — з 2008-го по 2017-й, здебільшого для голосових дзвінків. При цьому він залишився у гарному технічному стані.
У 2024 році, коли більшість смартфонів мають діагональ понад 6 дюймів, тримати в руці такий компактний пристрій доволі незвично. Його діагональ екрана становить лише 3,5 дюйма, при цьому він трохи товстіший за сучасні смартфони. Ви можете надійно утримувати пристрій у руці та керувати ним великим пальцем, тоді як сучасні смартфони для цього доводиться фактично класти на долоню, а не тримати.
Деякі дизайнерські рішення, реалізовані у першому айфоні, зараз викликають подив. Наприклад, кнопка живлення та блокування, що розташована на верхньому ребрі пристрою, а не на лівому, під великим пальцем. Або кнопка переведення пристрою у беззвучний режим, що, як і кнопки регулювання гучності, розташована на правому ребрі. А от фізична кнопка Home і зараз виглядає непоганим рішенням. Сьогодні її можна було б також сумістити із датчиком відбитка пальця.
Використання пристрою
Перше, на що звертаєш увагу, коли починаєш працювати з iPhone першого покоління, це те, як він повільно працює. Це й не дивно: у пристрою лише 128 МБ оперативної пам’яті та процесор на 620 MHz. Зазначимо, що наш пристрій працював на операційній системі iPhone OS 1.0, в якій ще навіть не було магазину застосунків, що суттєво обмежило можливості його використання.
Мобільний зв’язок
Підписуйтеся на наші соцмережі
Насамперед ми перевірили, як пристрій працює зі звичайним голосовим зв’язком. Тут жодних проблем не виникло: пристрій бачить українські мобільні мережі, з нього можна дзвонити та приймати дзвінки. Те саме стосується SMS: короткі текстові повідомлення через мобільну мережу надсилаються і приходять без проблем.
Інтернет
Це й не дивно: мобільний браузер «Сафарі» зразка операційної системи iPhone OS 1.0 не розрахований на сучасні вебстандарти. За намаганні зайти на різноманітні сайти браузер видавав повідомлення про неможливість встановити безпечне з’єднання, застарілі сертифікати тощо. Тож навіть для читання новин цей пристрій не підходить.
Не вдалося й перевірити пошту через встановлений застосунок. Кілька спроб під’єднання до Gmail та Yahoo Mail були марними: застосунок писав, що неможливо з’єднатися із поштовим сервером.
Розваги
Щодо мультимедіа, то пристрій ніяк не хотів синхронізуватися з iTunes через комп’ютер на Windows 10 — програма постійно видавала повідомлення, що від айфону надійшла неприпустима відповідь. А на самому пристрої застосунок iTunes видавав повідомлення про те, що не вдалося з’єднатися з iTunes Store. Навіть застосунок YouTube не хотів працювати, бо потребував підключення до iTunes. Ну а просто перекинути файли на цей айфон через комп’ютер не можна.
В інтернеті є деякі поради, як під’єднати перший iPhone до iTunes, але навіть з їхнім використанням у нас нічого не вийшло. Не будемо стверджувати, що цього зробити взагалі не можна, але констатуємо, що зараз завантажити мультимедіа на пристрій проблематично.
Камера
Камера у першому iPhone має роздільну здатність 2 МП, тож сподіватися на пристойну якість світлин не варто. Застосунок камери також не має жодних налаштувань — ані вибору роздільної здатності, ані фокусування, ані будь-яких режимів. Фактично там є тільки дві кнопки — затвор та перехід у галерею. Щодо якості світлин, то навіть за гарного освітлення вони виходять досить посередніми.
Інші застосунки
Застосунок «Карти» працює загалом непогано, за винятком того що не може визначити поточне місце розташування (але це питання радше до самого пристрою). А от маршрути Києвом, навіть з урахуванням нових назв вулиць (наприклад, Берестейського проспекту), прокладаються цілком коректно.
Застосунок «Погода» інформацію завантажити не зумів, тож фактично не працює. Застосунок «Акції» теж не завантажує дані. «Годинник», «Калькулятор», «Нотатки» та «Календар» працюють як треба.
Короткий висновок
Використовувати перший iPhone як повноцінний комунікаційний чи розважальний пристрій сьогодні уже неможливо.